Zegarek z GPS do szkoły – czy to jest skuteczne?

Pierwsze samodzielne wyprawy do szkoły to spore emocje zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Tym drugim zawsze towarzyszą obawy o bezpieczeństwo pociechy. Nowe technologie umożliwiają jednak nadzór nad najmłodszymi, nawet jeśli nie ma nas blisko. Zegarek z GPS dobrze sprawdzi się dla kilkulatków, którzy właśnie rozpoczynają samodzielne przemierzanie miasta. Smartwatch z nadajnikiem GPS nie tylko umożliwi kontrolę nad lokalizacją młodego użytkownika, ale również pozwoli zadbać o aktywność i zdrowe nawyki twojej pociechy. Jakie funkcje ma zegarek z GPS dla dziecka i czy warto zdecydować się na jego zakup?

Dziecięcy zegarek z GPS na ręku

1. Jak działa zegarek z GPS?

Nowe technologie sprawiają, że telefony to już nie jedyne urządzenia, dzięki którym możesz pozostać w stałym kontakcie ze swoim dzieckiem. Inteligentne zegarki dostępne w ofercie dają szerokie możliwości, a przy tym są wygodną alternatywą smartfonów. W zależności od modelu, smartwatch dla dziecka może posiadać szereg funkcjonalnych cech. W przypadku najmłodszych użytkowników warto zwrócić uwagę na obecność nadajnika GPS, który umożliwia kontrolowanie miejsca pobytu pociechy.

GPS wbudowany w inteligentny zegarek udostępnia bieżącą lokalizację użytkownika. Sparowany z zegarkiem telefon odbiera dane z lokalizatora w czasie rzeczywistym, dzięki czemu na bieżąco możesz śledzić trasę dziecka, kontrolować, gdzie się zatrzymuje lub do jakich sklepów wchodzi. Sygnał z zegarka jest prawidłowo odczytywany bez względu na to, w jaki sposób przemieszcza się kilkulatek. Może zarówno iść pieszo, jak i jechać rowerem, hulajnogą lub tramwajem.

2. Zegarek z GPS a bezpieczeństwo dziecka

Smartwatche dedykowane najmłodszym użytkownikom umożliwiają także tworzenie geosiatki, czyli wyznaczonego przez ciebie obszaru, w którym może poruszać się dziecko. Jeśli twoja pociecha znajdzie się poza tym obszarem, automatycznie otrzymasz powiadomienie na swoim telefonie. Co ciekawe, obszar można modyfikować w razie wyjazdów na wycieczki lub wizyt u kolegów.

Ponadto możesz z łatwością połączyć się ze swojego telefonu z kamerą i głośnikiem zegarka, a instalując w zegarku kartę SIM, umożliwisz dziecku wykonywanie i odbieranie połączeń za pośrednictwem smartwatcha.
Zegarek z GPS to również możliwość zawiadomienia o niebezpieczeństwie. W razie zagrożenia dziecko ma możliwość dyskretnego uruchomienia alarmu SOS w zegarku. Po naciśnięciu alarmu zegarek automatycznie wykonuje połączenie do wskazanych wcześniej numerów. Rodzic w ten sposób otrzymuje informację, że jego syn lub córka są w niebezpieczeństwie, dzięki czemu może natychmiast zareagować.

Co ważne, sygnał z zegarka jest odbierany wyłącznie przez aplikację wskazaną przez rodzica. Informacje są niedostępne dla postronnych osób, nawet gdy te łączą się z innymi smartwatchami. Opiekunowie mają dzięki temu pewność, że sygnał zegarka nie zostanie przechwycony przez obcych.

Dziecko z zegarkiem na ręku

3. Praktyczny gadżet, który doceni dziecko

Smartwatche są atrakcyjnymi gadżetami dla dzieci w różnym wieku. Zegarek z GPS to nie tylko kontrola rodzicielska, ale wiele dodatkowych funkcji, dzięki którym już kilkulatkowie chętnie sięgają te urządzenia. Inteligentne zegarki to możliwość robienia i wysyłania zdjęć, nagrywania wiadomości głosowych czy odczytywanie powiadomień. Ich dodatkowym atutem – w zależności od modelu – może być krokomierz czy funkcja kontroli jakości i długości snu. Ponadto niektóre smartwatche wyposażone są w alarm. Dzieci mają tę przypadłość, że często zapominają o wykonaniu obowiązków oraz zdarza im się spóźniać. Dzięki alarmowi w smartwatchu łatwiej tego uniknięcie.

Praktyczność zegarka z GPS w przypadku dzieci polega również na wodoszczelności oraz wysokiej odporności na stłuczenia. Dzięki temu najmłodsi mogą swobodnie korzystać z smartwatcha na plaży, na basenie czy placu zabaw. Możliwość zapięcia zegarka na nadgarstku, minimalizuje szansę zgubienia go czy np. upuszczenia. Ponadto jest on wygodny w użytkowaniu, ponieważ nie zajmuje dziecku dodatkowego miejsca w plecaku czy kieszeni.

Inteligentne zegarki dedykowane dzieciom dodatkowo wyróżniają się ciekawym designem i kolorystyką, dzięki czemu możesz wybrać smartwatch, który najbardziej przypadnie do gustu twojego dziecka. A że moda bywa ulotna, producenci pozostawiają możliwość wymiany pasków, które dostępne są w różnych kolorach.