Wojownicy kolorowanki

Kolorowanki z wojowikami to miejsce, w którym dzieci mogą się przenieść w czasy epickich potyczek i historycznych bitew. Znajdziesz tu najsłynniejszych żołnierzy i wojowników z różnych historycznych epok. Są to np. Spartanie, wikingowie, rycerze, ninja, samurajowie, a nawet słynna polska husaria. Wydrukuj lub pobierz zupełnie za darmo! Kolorowanki w wojownikami w wersji anglojęzycznej znajdziesz tu: Warriors coloring pages

Ninja malowanka do druku

Husaria na koniu kolorowanka rycerz

Wojownik z łukiem malowanka

Actecki wojownik malowanka do druku

Darmowa kolorowanka z ninja

Polski rycerz kolorowanka do druku

Wojownik z Turcji kolorowanka

Wojownik z łukiem kolorowanka dla dzieci

Ninja girl kolorowanka

Średniowieczni rycerze kolorowanki

Bajkowy pirat kolorowanki

Aztek łucznik kolorowanka do wydruku

Leonidas kolorowanka Sparta

Obrazek do kolorowania z rycerzem

Statek piratów kolorowanka piracka

Kolorowanka z gladiatorem

Wojownik ze Sparty kolorowanka

Turniej rycerski kolorowanka

Wyspa skarbów kolorowanka z piratem

Darmowa kolorowanka z gladiatorem rzymskim

Gladiator z mieczem kolorowanki

Wojownik maoryski z dżungli kolorowanka

Łucznik kolorowanka z łukiem

Rzymski wojownik obrazek do kolorowania

Gladiator kolorowanki z wojownikami

Tubylec kolorowanka do druku

Perski żołnierz kolorowanka

Wojownik Rzymianin kolorowanka do druku

Indiański wojownik malowanka do druku

Malowanka z wikingiem

Muszkieter malowanka dla dzieci

Mistrz samuraj kolorowanka dla dzieci

Indianin kolorowanka

Wikingowie kolorowanki

Muszkieterowie kolorowanki do druku

Japoński wojownik samuraj kolorowanki

Indianin kolorowanki do druku

Skandynawski wojownik kolorowanka z Wikingiem

Rzymski żołnierz kolorowanki wojownicy

Starożytny wojak samuraj malowanka

Quiz na temat kolorowanek

Aby ujrzeć prawidłową odpowiedź, przytrzymaj kursor myszki nad pytaniem.

1. Jak nazywamy morskich rabusiów, których znakiem rozpoznawczym jest flaga z czaszką?

Są to piraci.

3. Czy średniowieczni rycerze strzelali z pistoletów?

Nie, w średniowieczu pistolety nie były jeszcze wynalezione.

4. Wojownicy ninja wywodzili się z Francji czy z Japonii?

Ninja to wojownicy z Japonii.

5. Twardszy jest miecz wykonany ze stali czy z drewna?

Twardszy jest miecz ze stali.

6. Czy rycerze jeździli na koniach?

Tak.

7. Z kim często walczył Asterix: z rzymskimi legionistami czy polską husarią?

Z rzymskimi legionistami.

9. Jak nazywa się rodzaj pocisku wystrzeliwany z łuku?

Są to strzały.

Ninja kolorowanka japoński wojownik

Wiking kolorowanka skandynawski wojownik

Rycerz średniowieczny kolorowanki wojownicy

Legendarni wojownicy!

 1. Kolorowanki Husaria – była polską formacją kawaleryjską z XVII wieku, która słynęła z doskonałego uzbrojenia i zdolności bojowych. Jej członkowie nosili charakterystyczne skrzydła na hełmach, a ich strategia polegała na uderzeniu we wroga z ogromnym impetem i wywołaniu chaosu w szeregach przeciwnika.
 2. Kolorowanki Ninja – to tajemniczy wojownicy z dawnej Japonii, którzy specjalizowali się w sztuce walki, kamuflażu, infiltracji i sabotażu. Byli znanymi i skutecznymi szpiegami, zabójcami i wojownikami, a ich wiedza i umiejętności były tajne i przekazywane z pokolenia na pokolenie.
 3. Kolorowanki Wikingowie – to plemię z północnej Europy, które słynęło z żeglugi, ataków i grabieży. Wikingowie najeżdżali kraje i osady, pozyskiwali łupy i zasiedlali nowe tereny. Byli także znanymi odkrywcami, handlarzami i rzemieślnikami.
 4. Kolorowanki Rycerze – to arystokracja wojenna z czasów średniowiecza, która łączyła umiejętności bojowe z ideałami rycerskimi, takimi jak lojalność, honor i odwaga. Rycerze byli szanowani i podziwiani, a ich walki i wyprawy krzyżowe przeszły do historii.
 5. Kolorowanki Maorysi – to rdzenny lud Nowej Zelandii, który znany jest ze swojej wojowniczej kultury. Maorysi to wojownicy o silnych tradycjach i przywiązaniu do swoich zwyczajów. Ich styl walki opiera się na zdolności do zadawania szybkich i zaskakujących uderzeń.
 6. Kolorowanki Samuraje – to japońscy wojownicy, którzy w okresie feudalnym byli znani ze swojej niezrównanej biegłości w walce i lojalności wobec swojego pana. Samurajskie umiejętności obejmują walkę szerokim wachlarzem broni, a ich kodeks honorowy, znanym jako bushido, obejmuje wartości, takie jak lojalność, odwaga i hojność.
 7. Kolorowanki Janczarowie – to turecka kawaleria lekka, która była znana z wysokiej mobilności i skuteczności w walce. Janczarowie byli specjalistami w walkach z łukiem i strzałami oraz w walce wręcz, a ich charakterystyczny strój i oporządzenie składało się z turbana, kaftana i buławy.
 8. Kolorowanki Rzymscy Legioniści – byli żołnierzami, którzy służyli w armii rzymskiej i posiadali wyszkolenie i wyposażenie, które czyniło ich jednymi z najpotężniejszych wojsk w starożytności. Legiony rzymskie były zorganizowane w systemie hierarchicznym i składały się z setek, a czasem nawet tysięcy, dobrze uzbrojonych i wyćwiczonych żołnierzy.
 9. Kolorowanki Spartanie – byli starożytnym ludem greckim, którzy słynęli z wojowniczej kultury i dyscypliny. Wychowywani byli w surowych warunkach i kładli nacisk na siłę fizyczną i wytrzymałość, a ich wojownicy byli znani z nieugiętej odwagi i determinacji w walce.
 10. Kolorowanki Muszkieterowie – byli elitarnej jednostce wojskowej we Francji w XVII wieku, którzy słynęli z umiejętności posługiwania się muszkietami. Byli to artylerzyści, którzy brali udział w bitwach, a także ochroniarze i strażacy króla. Muszkieterowie byli znani ze swojego eleganckiego stroju i kultury szlacheckiej.
 11. Kolorowanki Perscy Nieśmiertelni – to elitarna jednostka wojskowa starożytnej Persji, która słynęła z doskonałych umiejętności bojowych i nieugiętej determinacji. Ich legendarne umiejętności polegały na tym, że gdy jeden z nich ginął w walce, był natychmiast zastępowany przez kolejnego żołnierza, co dawało wrażenie, że są nieśmiertelni.
Print Friendly, PDF & Email