Jesień

Kolorowanki jesień – jeż, grzyby, liście, strach na wróble i wiele innych motywów kojarzących się z jesienią. Kolorowanki do wydruku Jesień to znakomity pomysł na spędzenie deszczowego popołudnia dla wszystkich dzieci.

Jesień Kolorowanka jesieńKolorowankaJesień kolorowankaJesienna kolorowanka
Jesienna kolorowankaMalowankaJesienne kolorowanki Jeż kolorowankaJesień kolowankaJesienna kolorowanka Kolorowanka jesieńKolorowanka do drukujesienne liścieDarmowa kolorowanka jesień
Jesień malowankaStrach na wróbleKolorowanka ze strachem na wróbleMalowanki do wydrukowaniaŻołedzieDyniaMalowankiJesienn krajobrazKolorowanka z jeżemJesienny krajobraz
Jesienne kolorowankiKolorowanka z wiewiórkąMalowanki jesienneJesienne porządki do wydrukowaniaGrzyby wydrukuj i pokoloruj
Quiz dla dzieci – kolorowanki jesienne:

 1. W jakim miesiącu zaczyna się jesień?
 2. Jak nazywa się amerykańskie święto, w którym ludzie przebierają się za duchy i potwory?
 3. Jak nazywają się rośliny składające się zazwyczaj z kapelusza i nóżki, które rosną obficie jesienią i robi się z nich wiele potraw?
 4. Jak nazywają się cztery podstawowe pory roku?
 5. Jak nazywa się święto obchodzone głównie na wsi, gdy świętuje się zakończenie żniw i pracy polowych?

Odpowiedzi na pytania znajdziesz na dole strony.

Malowanki jesienne – ciekawostki:

 1. Dzieci urodzone jesienią maja największe szanse dożyć 100 lat i więcej. Nie przejmuj się jednak jeśli urodziłeś się w innej porze roku, Ty też masz szansę tak długo żyć:)
 2. Liście na jesień zmieniają kolor ponieważ zielony barwnik liści powstaje w wyniku działania promieni słonecznych. Gdy nadchodzi zima słońce świeci krócej i powstaje go dużo mniej. Wtedy główną rolę w ustalaniu barwy liścia odgrywają inne barwniki jak np.: żółte czy pomarańczowe. Kolorowanki z liśćmi możesz, więc malować na wiele różnych kolorów.
 3. Ptaki odlatują z Polski jesienią ponieważ zaczynają mieć problemy ze zdobywaniem pokarmu. Np. owady którymi żywi się wiele ptaków na czas zimy ukrywa się do kryjówek. Kończą się także nasiona i owoce. Dlatego bardzo istotne jest dokarmianie tych ptaków które pozostają w Polsce na zimę.
 4. Ludzie żyjący w okolicy równika nie doświadczają jesieni. Jest tak ponieważ słońce pada tam przez cały rok prawie pod takim samym kontem. Sprawia to, że jest tam ciągle gorąco. Dzień z kolei przez cały rok trwa tyle samo – 12 godzin.
 5. Szweccy naukowcy udowodnili, że jesienią kobietom wypada z głowy najwięcej włosów.
 6. Według niektórych przesądów łapanie liści jesienią przynosi szczęście. Każdy złapany liść ma przynieść powodzenie w jednym nadchodzącym miesiącu.

Kolorowanki do wydruku dla dzieci z serii jesienne krajobrazy: deszcz, strach na wróble, jeż, liście, dzieci, wiatr. Pokoloruj obrazki związane z jesienią w Twoje ulubione kolory. Uruchom swoją wyobraźnię i pokaż, że jesień wcale nie musi być szara. Wszystkie kolorowanki wydrukujesz za darmo na każdej domowej drukarce.

Rozwiązanie zagadek – malowanki jesień:

 1. Wrzesień.
 2. Halloween.
 3. Grzyby.
 4. Wiosna, lato, jesień i zima.
 5. Dożynki.

Reklamy