Dzień Świętego Patryka kolorowanki

Dzień Świętego Patryka kolorowanki 🍀 To kolejny bardzo szczególny dzień w roku, a w dodatku… całkiem zielony! Kolorowanki na Dzień Świętego Patryka to obrazki związane z obchodami tego wywodzącego się z irlandzkiej kultury święta, które jest obchodzone na całym świecie 17 Marca. Znajdziesz tu dużo koniczynek, tęcze, garnki złota i tajemnicze skrzaty Leprikony. Wydrukuj lub pobierz jako PDF. Zajrzyj też na: St. Patrick Day coloring pages

Kolorowanka na Dzień Świętego Patryka laurka

Dzień Świętego Patryka kolorowanki

Kartka na Dzień Świętego Patryka kolorowanka

Leprikon kolorowanka ze skrzatem

Kolorowanki na Dzień Świętego Patryka

Komiksowa kolorowanka Dzień Św. Patryka

Śmieszny skrzat malowanka do wydruyku

Gar złota kolorowanki do druku

Wanted kolorowanka poszukiwany skrzat

Koniczyny kolorowanki dla dzieci

Kot w kapeluszu kolorowanki dla dzieci

Dzieci przebrane w Dzień Świętego Patryka

Deszcz pieniędzy kolorowanka ze skrzatem

Irlandzkie malowanki na Dzień Św Patryka

Obrazek do kolorowania Dzień Świętego Patryka

Kolorowanki Irlandzkie Dzień Świętego Patryka malowanka

Leprikon skrzat kolorowanki irlandzkie

Psy w kapeluszach malowanka Dz Świętego Patryka

Kocioł ze złotem malowanka do wydrukowania

Sloń i koniczynki malowanka

Dzień Świętego Patryka ciekawostki:

  1. Dzień Świętego Patryka to święto wywodzące się z kultury irlandzkiej. Na całym świecie obchodzony jest 17 marca i upamiętnia św. Patryka, patrona Irlandii.
  2. Symbole związane z tym obchodami tego dnia to przede wszystkim: kolor zielony, koniczynki i skrzat Leprechau (czytaj jako leprikon).
  3. Każdego roku w Dzień Świętego Patryka rzeka Chicago barwiona jest na kolor zielony. Na szczęście barwnik ten jest ekologiczny i nie szkodzi żyjącym w tej rzece stworzeniom.
  4. Jeden z przesądów mówi, że znalezienie czterolistnej koniczyny przynosi szczęście. Niestety znaleźć taki okaz jest ekstremalnie trudno.
  5. Leprechaun to mała nadprzyrodzona istota zwykle określana jako wróżka w ciele skrzata.
  6. Parady z okazji Dnia Świętego Patryka zostały zapoczątkowane w 1737 roku i, co ciekawe, w Ameryce, a nie w Irlandii. Obecnie takie parady odbywają się w bardzo wielu miastach na całym świecie.
  7. Według tradycji każdy liść koniczyny ma inne znaczenie i są to: nadzieja, wiara, miłość i szczęście.
  8. Irlandia to kraj wyspiarski położony w północno-zachodniej Europie. Żyje tam wielu Polaków, a jego stolicą jest Dublin.

Kolorowanki Dzień Świętego Patryka do wydruku

Darmowe kolorowanki Dzień Świętego Patryka 🍀 Tu na pewno przyda Ci się dużo zielonego koloru w przeróżnych odcieniach. Zielony kolor jest bowiem jednym z symboli obchodów Dnia Świętego Patryka na całym świecie. Zielone są wtedy fikuśne stroje, flagi, transparenty, budynki, a nawet niektóre, zafarbowane specjalnie na tą okazję rzeki. Poza tym kolorem są to także czterolistne koniczynki, piękne tęcze, tajemnicze skrzaty i garnki wypełnione złotem, które zapewne każdy chciałby odnaleźć.

Malowanki na Dzień Świętego Patryka pokazują to radosne święto w pełnym wymiarze skierowanym do dzieci. Warto przy tej okazji wspomnieć, że święto to jest obchodzone 17 Marca i wystawne parady przechodzą wtedy przez bardzo wiele miast w wielu odległych zakątkach świata. W Polsce nie jest jeszcze zbyt popularne, ale z roku na rok zyskuje nowych zwolenników.

Malowanki Dzień Świętego Patryka do druku są oczywiście wypełnione symbolami związanymi z tym szczególnym wydarzeniem. Wszystkie obrazki są wesołe, pełne radości i gotowe do wydruku lub pobrania jako PDF zupełnie za darmo.

Darmowe kolorowanki Dzień Świętego Patryka mogą być używane np. na zajęciach edukacyjnych w przedszkolu lub w szkole. Kolorowanie to bez wątpienia bardzo miły sposób na spędzanie wolnego czasu. Co więcej, w tym wypadku mogą być także źródłem bardzo ciekawej i przystępnie podanej dla dzieci wiedzy na temat irlandzkiej kultury i tradycji. Miłego Dnia Świętego Patryka!

Print Friendly, PDF & Email