Kolorowanki Disneyland

Witaj w zaczarowanym świecie kolorowanek Disneyland, w którym wyobraźnia nie zna granic! To tutaj dzieci mogą uwolnić swoją kreatywność i lepiej poznać świat parków rozrywki Disneya. Wydrukuj i pokoloruj obrazki przedstawiające najbardziej znane budowle, postacie i atrakcje, które znajdziesz w Disneylandzie. Przygotuj się na prawdziwie magiczną podróż, która przeniesie Cię do samego serca najszczęśliwszego miejsca na ziemi!

Obrazki do wydruku Disneyland

Statek piracki kolorowanka do wydruku

Budynek ratusza kolorowanka do druku

Miki, Minnie, Pluto i Donald kolorowanka Disney

Darmowa kolorowanka Disney studio

Rwąca rzeka Disney kolorowanka do druku

Darmowa kolorowanka z karuzelą

Park rozrywki Disneyland kolorowanka dla dzieci

Phantom manor kolorowana nawiedzony dwór

Zamek Disney'a kolorowanka do druku

Alicja z krainie czarów malowanka

Koło widokowe kolorowanka do druku

Kolejka górska kolorowanki Disneyland

Astro Orbiter kolorowanka wesołe miasteczko

Atrakcja wesołe miasteczko kolorowanka

Karuzela kolorowanki dla dzieci

Donald Duck Pond malowanka

Kolorowanka zamek Disneya

Disneyland kolorowanki parki rozrywki

Wejście do Disneylandu kolorowanka do wydruku

Disneyland kolorowanka do wydruku dla dzieci

Zamek Disneya kolorowanki do druku

Mad Tea Party karuzela kolorowanki

Walt Disney i Myszka Miki kolorowanka

Nawiedzony dwór malowanka

Quiz na temat kolorowanek

Aby ujrzeć prawidłową odpowiedź, przytrzymaj kursor myszki nad pytaniem.

1. Jakim zwierzęciem jest Pluto?

Pluto to pies.

2. Czy roller coaster to inaczej kolejka górska czy ślizgawka?

Roller coaster to inaczej kolejka górska.

3. Disneyland znajdziemy m.in. w Paryżu. W jakim państwie leży to miasto?

Paryż to stolica Francji.

4. Ile kosztował bilet wejściowy do Disneylandu w 1955 roku: 1$, 20$, czy 100$?

W 1955 roku bilet wejściowy do Disneylandu kosztował 1$.

5. Jak nazywa się najlepsza mysia przyjaciółka Myszki Miki?

Jest to Myszka Minnie.

6. W której bajce występuje lew Simba?

Ta bajka to 'Król Lew’.

7. Jak miał na imię Disney - twórca Myszki Miki i pierwszego parku rozrywki Disneyland?

Był to Walt Disney.

8. Które z wymienionych atrakcji znajdziemy w parkach Disneyland: kolejki górskie, karuzele czy postacie z bajek Disney'a?

W każdym parku Disneyland czekają na Ciebie wszystkie wymienione atrakcje.

9. Czy któryś z parków Disneyland dostępny jest w Polsce?

Niestety, póki co nie.

Ciekawe fakty o świecie Disneyland

  1. Disneyland w Kalifornii, USA, został otwarty 17 lipca 1955 roku i był pierwszym parkiem Disneyland na świecie. W momencie otwarcia, znajdowało się w nim 17 atrakcji. Obecnie często nazywany jest jako „Magic Kingdom”, co po polsku oznacza „Magiczne Królestwo”.
  2. Disneyland Paryż (wcześniej Euro Disneyland) oddano do użytku 12 kwietnia 1992 roku i jest największym parkiem rozrywki we Francji.
  3. W parku Disneyland w Kalifornii znajduje się prawdziwa lokomotywa, zbudowana w 1894 roku, która przewozi pasażerów po terenie parku.
  4. Wiele rysunków symbolizujących postacie z bajek Disneya jest ukrytych w różnych zakątkach parków. Jedną z najpopularniejszych jest Myszka Miki, narysowana w postaci trzech kółek. Takie rysunki można znaleźć w wielu niespodziewanych miejscach, a ich poszukiwanie jest świetną zabawą dla całej rodziny.
  5. Niektóre z parków Disneyland oferują „Character Dining”, czyli posiłki z udziałem postaci Disneya, gdzie możesz spotkać swoich ulubionych bohaterów podczas jedzenia.
  6. W Hong Kong Disneyland można przeżyć „Iron Man Experience”, pierwszą na świecie interaktywną atrakcję z udziałem superbohatera Marvela, Iron Mana.
  7. Parki Disneyland posiadają ukryte pomieszczenia, a nawet sekretne kluby. Nie są one jednak ogólnodostępne dla wszystkich zwiedzających. Zwykle są przeznaczone dla sławnych osób, które chcą odwiedzić Disneyland. Pomaga im to spokojnie odpocząć bez obawy, że będą oblegani, jeśli ktoś z pozostałych odwiedzających park ich rozpozna.
  8. Najpopularniejszą pamiątką kupowaną w parkach Disneyland są uszy Myszki Miki. Od momentu otwarcia pierwszego parku z całej sieci, sprzedano ich już w sumie ponad 100 milionów!
  9. Wielu celebrytów, zanim stali się sławni i bogaci, pracowało w parkach Disneya na całym świecie. Byli to np. Steve Martin (aktor komediowy), Michelle Pfeiffer (aktorka), Kevin Richardson (członek zespołu Backstreet Boys), czy też Taboo (członek zespołu Black Eyed Peas).

Odwiedź Disneyland i przeżyj przygodę życia!

Wizyta w Disneylandzie dostarczy Tobie i Twoim bliskim wielu magicznych przeżyć i pięknych wspomnień, które zostaną w pamięci na bardzo długi czas. Spotkacie tam bohaterów bajek Disneya, przeżyjecie ekscytujące przejażdżki i zobaczycie urzekające pokazy oraz legendarne parady. Parki rozrywki Disneyland są gwarancją wyśmienitej zabawy dla całej rodziny, a zwłaszcza dla dzieci. Dbałość o najdrobniejsze szczegóły tworzące niezapomnianą atmosferę parku, tętniąca życiem infrastruktura i możliwość wkroczenia w świat klasycznych baśni sprawiają, że jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju. To tu dziecięce marzenia naprawdę ożywają! Kolorowanki Disneyland przybliżą Ci magię tego bajkowego świata oraz przypomną najlepsze chwile, jeśli udało Ci się już Disneyland odwiedzić.

Print Friendly, PDF & Email