Dzień Nauczyciela kolorowanki do druku

Dzień Nauczyciela kolorowanki dla dzieci 👩‍🏫 Nauczyciele to bardzo ważne osoby w życiu każdego z nas, ale często niezbyt doceniane. W Polsce Dzień Nauczyciela obchodzimy co roku 14 października i jest to też Dzień Edukacji Narodowej. Kolorowanki Dzień Nauczyciela sprawią, że obchody tego święta będą jeszcze bardziej kolorowe i wesołe. Malowanki w wersji angielskiej znajdziesz też tu: Teachers’ Day coloring pages

Dzień nauczyciela kolorowanka uczniowie nauczycielka

Darmowe kolorowanki na Dzień Nauczyciela

Nauczyciel przy tablicy kolorowanka dla dzieci

Darmowa kolorowanka do druku kartka na dzień nauczyciela

Szkoła i uczniowie kolorowanka dla dzieci

Kartka na dzień nauczyciela malowanka

Uczeń z plecakiem kolorowanki dla dzieci

Lekcja w szkole kolorowanka dla dziecka

Uczniowie kolorowanki na Dzień Nauczyciela

Zajęcia w przedszkolu kolorowanki dla dzieci

Szczęśliwego dnia nauczyciela obrazek do kolorowania

Śmieszna kolorowanka na Dzień Nauczyciela

Dzieci przyjaciele kolorowanka do wydruku

Uczeń i Dzień Nauczyciela kolorowanka dla dziecka

Zwierzęta w szkole malowanka dla dzieci

Obrazki do kolorowania na Dzień Nauczyciela

Dziewczynka w szkole kolorowanka dla dziecka

Nauczycielka obrazek na Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela obrazki do kolorowania dla dzieci

Malowanki Dzień Nauczyciela do drukowania

Malowanki Dzień Nauczyciela i ciekawostki:

 1. Dzień Edukacji Narodowej znany szerzej jako Dzień Nauczyciela obchodzimy w Polsce co roku 14 października. W wielu szkołach i ośrodkach edukacji odbywają się wtedy specjalne uroczystości, a lekcje często są skrócone.
 2. Dzień Nauczyciela jest obchodzony w bardzo wielu krajach na świecie jednak w różnych terminach. Na przykład w Chinach jest to 10 września,  w Argentynie 11 września, W Belgi i Kanadzie 5 października, w Egipcie 28 lutego, a w Meksyku 15 maja.
 3. Nauczyciel po niemiecku to „Lehrer”, po hiszpańsku to „profesor”, a po włosku to „insegnante”.
 4. W krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie i Australii większość nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych to panie. Czy tak jest również w Twojej szkole/przedszkolu?
 5. Niektóre ze znanych osób, które kiedyś pracowały jako nauczyciele to: Barack Obama, Hugh Jackman, Stephen King, Hilary Clinton, Albert Einstein i J.K Rowling.
 6. Kiedy dzieci grają w gry wymagające wysiłku intelektualnego (jak np. szachy lub warcaby), to lepiej rozwijają swój umysł i stają się mądrzejsze.

Najlepsze kolorowanki na Dzień Nauczyciela?

Dzień Nauczyciela kolorowanki do druku sprawią, że obchody Dnia Edukacji Narodowej staną się jeszcze przyjemniejsze dla dzieci, ale także dla samych nauczycieli 👩‍🏫 Każdy z nich bowiem, z wielka przyjemnością przyjmie pięknie pokolorowaną laurkę na tą okazję. Dobrym pomysłem może być także dopisanie kilku ciepłych słów od siebie.

Malowanki Dzień Nauczyciela to piękne obrazki na których znajdują się:

 • uśmiechnięci nauczyciele
 • zadowolone dzieci
 • pilni uczniowie
 • szkoła
 • zajęcie lekcyjne

Nauczyciele towarzyszą nam już od najmłodszych lat i wspierają nasz rozwój intelektualny i fizyczny. Są to już panie w żłobku, przedszkolanki w przedszkolu, nauczyciele w szkole podstawowej i średniej, a także profesorowie i doktorowie w szkołach wyższych. To dzięki nim uczymy się nowych rzeczy i zdobywamy przydatną wiedzę, która pozwala nam lepiej funkcjonować w świecie.

Darmowe kolorowanki Dzień Nauczyciela będą zadem doskonałą formą podziękowania za ten wysiłek, który wkładają w nauczanie innych każdego dnia. Bez względu na to czy Twoim ulubionym przedmiotem jest geografia, historia, matematyka, fizyka, chemia, informatyka, język polski czy też wychowanie fizyczne.
Dzień Nauczyciela malowanki do wydruku możesz pobrać jako PDF lub wydrukować w domu lub w szkole. A później pozostaje je już tylko pięknie pokolorować i życzyć wszystkim nauczyciela mnóstwo zdrowia i satysfakcji z wykonywanej pracy!

Print Friendly, PDF & Email