Lato

Kolorowanki lato – wakacje, morze, plaża, lody i wszystko to co kojarzy się z letnim wypoczynkiem. Ukochana przez wszystkie dzieci pora roku na najfajniejszym malowankach do druku w całym internecie.

Lato kolorowankaLatoKolorowankaLetnie kolorowankiKolorowanka łapanie motyli
Kolorowanka sprzedawca lodówKolorowanka łódkaKolorowanka działkaWędkarz kolorowankaMalowanka latoPlaża kolorowankaMorze kolorowanaPlaża kolorowankaPlaża kolorowanka wakacjeSłońce lato kolorowanka
Kolorowanka na plażyKolorowanka plaża Plaża wakacyjne malowankiNa rybachŻaglówka kolorowankaKolorowanka góryNa rowerzeHolidayHoliday summer colouring pagePrintable colouring page
Nad rzekąMalowanka z domkiem na drzewieNadmorskie muszelki Wakacyjna malowanka z dzieckiemZabawa na plaży
Quiz – letnie kolorowanki do wydruku:

 1. Nad jakim morzem leży Polska?
 2. Jaki jest najwyższy szczyt Polski?
 3. W jakim miesiącu zaczyna się w Polsce astronomiczne lato?
 4. Jak nazywa się żółta roślina (kwiat), kojarząca się z latem, której nasiona są popularną przekąską?
 5. Jak nazywa się słodki przysmak, który wytwarzają pszczoły?

Odpowiedzi na pytania znajdziesz na dole strony.

Letnie kolorowanki dla dzieci – kilka ciekawostek:

 1. Choć wakacje zazwyczaj kojarzą się z latem to nie wszędzie na świecie tak jest. Np. brazylijskie dzieci wakacje od szkoły zaczynają na początku grudnia a kończą pod koniec stycznia. Tylko, że u nich wtedy jest około 30 stopni ciepła:)
 2. Słynna Wieża Eiffla latem rośnie o około 15 cm. Dzieje się tak z powodu poszerzania objętości stali pod wpływem wysokich temperatur.
 3. Komary, które są tak uciążliwe latem istnieją na ziemi od ponad 30 milionów lat. Raczej więc ciężko będzie się ich szybko pozbyć.
 4. Najdłuższy dzień w roku to jednocześnie pierwszy dzień lata, który przypada 21 czerwca.
 5. Latem niemal każdy lubi się chłodzić lodami. Lodziarze prześcigają się, więc w pomysłach jak przyciągnąć nowych klientów. Są już dostępne na rynku bardzo nietypowe smaki. Wynaleziono już też lody… świecące w ciemnościach! Lody te świecą tym intensywniej im mocniej się je liże. Swoje nietypowe właściwości zawdzięczają białku meduzy, które znajduje się w ich składzie. Ich właściciel pracuje też nad wynalezieniem…lodów niewidzialnych.

Nasze kolorowanki są na szczęście w pełni widzialne:)

Malowanki do wydruku dla dzieci z motywami związanymi z latem. Wakacje, słońce, morze, plaża, góry, przygody i wiele innych fajnych kolorowanek gotowych do natychmiastowego druku. Zatemperuj kredki, wybierz ulubione malowanki i do dzieła. Życzymy miłej zabawy i duużo słońca na co dzień:)

Odpowiedzi na quiz – malowanki lato:

 1. Bałtyk.
 2. Rysy.
 3. W czerwcu.
 4. Słonecznik.
 5. Miód.

Reklamy