Piłkarskie

Kolorowanki piłkarskie – na pokolorowanie czekają: FC Barcelona, Messi, Ronaldo, Rooney oraz wiele motywów z dziecięcych meczów piłkarskich. Idealne malowanki do druku dla dzieci, które uwielbiają piłkę nożną.

FC barcelonaRooney kolorowankaRonaldo kolorowankaKolorowanki piłkarskieBramkarz
Sędzia piłkarskiPiłkarze kolorowankiPiłkarzKolorowanki piłkarskieMecz kolorowankaPiłkarkie kolorowankiPiłkarze Dziewczynka piłkarzKolorowanka piłka nożnaPiłka nożna kolorowanki do druku
Bramkarz piłk anożnaPiłka nożna kolorowankaPuchar świataDzieci piłka Piłkarz malowankaPiłkarzKolorowanki piłkarskie dla dzieciPiłkarska kolorowankaPrzewrotka kolorowankaPiłkarz kolorowanka do druku
Malowanki piłkarskiePiłka nożnaHerb Realu MadrytMalowanka dziecięcaDziewczynka gra w piłkę
Quiz dziecięcy – malowanki piłkarskie:

 1. Jaki klub jest popularnie nazywany „Dumą Katalonii”?
 2. Jakie barwy są tradycyjne dla reprezentacji Polski?
 3. Z jakiego kraju pochodzi Christiano Ronaldo?
 4. W jakim mieście ma swoją siedzibę zasłużony klub piłkarski Pogoń?
 5. Kto jest autorem najszybciej zdobytych 5 bramek w jednym meczu piłkarskiej Bundesligi?

Odpowiedzi na pytania znajdziesz na dole strony.

Kolorowanki piłkarskie i kilka ciekawostek:

 1. Piłka nożna jest najbardziej popularnym, najchętniej uprawianym i oglądanym sportem na świecie.
 2. Najlepszym strzelcem w historii był Brazylijczyk Arthur (zwany El Tigro) który w latach 1920-1940 strzelił 1329 bramek.
 3. Na początku mecze piłkarskie obywały się bez sędziów. Angielscy dżentelmeni nie brali albowiem pod uwagę możliwości celowego oszukiwania lub faulowania się przez piłkarzy przeciwnych drużyn. Zamiast sędziego w każdej z drużyn był tzw. rozjemca, który ewentualnie rozstrzygał spory lub kontrowersyjne sytuacje.
 4. Piłkarz drużyny Atletico Mineiro, Edmilson Ferreira, bardzo rozzłościł zawodników i kibiców ekipy przeciwnej (America MG) kiedy podczas meczu strzelił gola… jedząc marchewkę!
 5. Dość nietypowy przebieg miał jeden z meczów ligi madagaskarskiej w 2002 roku. Piłkarze drużyny Stade Olympique l’Emryne celowo strzelali sobie samobóje w proteście przeciwko krzywdzących ich decyzjom sędziego w poprzednim meczu. Mecz zakończył się wynikiem 0:149!
 6. Bardzo oryginalnie wykonywał rzut karny w meczu półfinałowym Mistrzostw Świata w 1938 Włoch Giuseppe Meazza. Otóż pękła mu gumka w spodenkach i musiał strzelać przytrzymując je, aby mu nie spadły!:)

Kolorowanki do wydruku dla najmłodszych fanów piłki nożnej. Do pokolorowania czekają na dzieci m.in. herb FC Barcelona, Messi, Ronaldo, Rooney, sędzia i wiele innych piłkarskich motywów. Każda kolorowanka jest przygotowana do druku na domowej drukarce w formacie A4.

Odpowiedzi na quiz – malowanki piłka nożna:

 1. Barcelona.
 2. Biało-czerwone.
 3. Z Portugalii.
 4. W Szczecinie.
 5. Robert Lewandowski.

Reklamy