SpongeBob

Kolorowanki SpongeBob – Sponge Bob Kanciastoporty, Patryk, Skalmar, Plankton i reszta morskich bohaterów, których pokochały dzieci na całym świecie. Wesoły, podwodny świat nie może pozostać czarno-biały. Wybierz ulubione malowanki ze Spongebobem i nadaj im kolorów.

SpongebobPatrykKolorowankiSkalmar SpongebobMalowanki Spongebob
Sponge bobKolorowanki Sponge BobMalowanki ze SpongebobemMalowanki do wydrukuKolorowanki do drukuKolorowanka z PatrykiemKolorowanki SpongebobSpongebob PiratSponge bobSpongebob i przyjaciele
Spongebob KolorowankiPatryk kolorowankiPatryk malowankiSpongebob KanciastoportyMalowanki kolorowankiSpongebob kolorowankiKolorowanki Sponge bobColouring pageSpongeBobColouring pages
Miniaturka SpongebobaPokoloruj obrazekKrab miniDom Spongeboba ananasKolorowanka ze Spongebobem
Quiz – kolorowanki Spongebob:

 1. Jaki owoc jest domem SpongeBoba?
 2. Kim jest Gacuś?
 3. Jak nazywa się restauracja, w której pracuje SpongeBob?
 4. Czy Skalmar lubi SpongeBoba?
 5. Jakiego gatunku zwierzęciem jest Sandy Pysia?

Odpowiedzi na pytania znajdziesz na dole strony

Kolorowanki ze SpongeBobem i kilka ciekawostek:

 1. Stephen Hillenburg, twórca SpongeBoba jest z wykształcenia biologiem morskim.
 2. Hellenburg wpadł na pomysł by jego bohater przypominał gąbkę podczas mycia naczyń.
 3. Serial SpongeBob wyświetlany był w 136 krajach, gdzie zdobył miliony fanów, wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
 4. Na cześć SpongeBoba nazwano niedawno odkryty gatunek grzyba. Nadano mu nazwę Spongiforma squarepantsii. Naukowcy wpadli na pomysł tej nazwy ponieważ grzyb z wyglądu bardzo przypomina gąbkę morską.
 5. SpongeBob na początku miał się nazywać SpongeBoy. Nazwa ta jednak była już zarezerwowana przez producenta… mopów do sprzątania. Ostatecznie, więc twórca bajki wymyślil imię SpongeBob i tak już zostało.

Garść kolorowanek do druku dla dzieci z podwodnymi przygodami SpongeBoba i jego przyjaciół. Morskie perypetie czekają na pokolorowanie, więc uruchom wyobraźnię i nadaj im kolorów. Wszystkie malowanki Spongebob są zupełnie darmowe i gotowe do wydruku. Życzymy miłej zabawy:)

Odpowiedzi do quizu – kolorowanki dla dzieci SpongeBob:

 1. Ananas.
 2. Ulubionym ślimakiem SpongeBoba.
 3. Pod Tłustym Krabem.
 4. Nie, marzy o tym, aby żyć z dala od niego.
 5. Wiewiórka.

Reklamy