Witaj w darmowym serwisie e-kolorowanki.eu

Znajdziecie u nas pokaźny i cały czas rozwijany zbiór darmowych kolorowanek do wydruku dla młodszych i starszych dzieci.

Kolorowanka dziecięcaWszystkie kolorowanki online w naszym serwisie możecie wydrukować bezpośrednio z poziomu strony lub zapisać na własnym komputerze.

Staramy się, aby wszystkie malowanki, które oferujemy były dobre jakościowo i przystosowane do bezpośredniego wydruku na kartce w formacie A4. W przypadku gdyby któraś kolorowanka nie spełniała tych norm prosimy o kontakt, a szybko się poprawimy:)

 

Kolorowanie to zabawa, która bardzo pozytywnie wpływa na rozwój manualny i intelektualny dziecka. Zdolności manualne są poprawiane przez lepszą koordynację ruchową determinowaną przez naturalną skłonność dziecka do starannego pokolorowania obrazka (mieszczenie się w wyznaczonych obszarach, równomierne pokrywanie kolorem itd.).

 

Rozwój intelektualny odbywa się na wielu płaszczyznach. Dobór odpowiednich kolorów i form pokolorowania obrazka rozwija kreatywność. Sam proces kolorowania pozwala dziecku skupić się i wyciszyć. Wzmaga samokontrolę i koncentrację.

Dodatkowo w dziecku rozwija się zmysł artystyczny i niewinne kolorowanie obrazka może być przyczółkiem do odkrycia w nim dużego talentu.

 

Warto zachęcać dzieci do kolorowania. Jest to właściwie darmowa forma rozrywki, której zalety warto docenić. W dobie wszechobecnych elektronicznych form rozrywki, minuty spędzone na klasycznych zabawach wydają się być bardziej korzystne dla kondycji psychofizycznej dziecka. Oderwanie oczu od monitora i przeniesienie ich na kartkę i kredki będzie pozytywną odmianą. A i przy zaabsorbowanym ciekawą zabawą dziecku także mama będzie miała więcej czasu dla siebie:)

Mamy nadzieję, że serwis e-kolorowanki.eu przypadnie Wam do gustu i będziecie z niego chętnie korzystali.

Miłego kolorowania,

 

Ekipa e-kolorowanki.eu

 

Print Friendly, PDF & Email