Kolorowanki dla chłopców TOP 12

Dziś artykuł w którym przyjrzymy się, które z kolorowanek do wydruku najlepiej wpasowują się w gusta męskiej części fanów kolorowania odwiedzających nasz serwis. Jest to zestawienie – kolorowanki dla chłopców TOP 12, z których oczywiście wszystkie znajdziecie na naszej stronie. Linki kierujące do kategorii znajdziecie przy każdej pozycji. Jeśli zatem jesteś rodzicem, nauczycielem, opiekunką dzieci lub z jakiegokolwiek innego powodu interesuje Cię ten temat to zapraszam do lektury. Ah i od razu zaznaczam, że nie jest to żadna dyskryminacja i przegląd kolorowanek dla dziewczynek też się ukaże;)

Miks kolorowanek dla chłopców

Gotowi? Zaczynamy zatem wsteczne odliczanie! Jeśli chcesz przejść do konkretnej kategorii kolorowanek to bezpośredni link znajdziesz tuż pod jej tytułem. Najlepsze kolorowanki dla chłopców czekają!

12. Piłkarskie

Link do kategorii: kolorowanki piłkarskie

Przykład kolorowanki z piłką nożną

Nasze odliczanie rozpoczyna najpopularniejsza dyscyplina sportowa na świecie czyli piłka nożna. Kochają ją przedstawiciele brzydszej płci chyba w każdym wieku – od malucha ledwo stawiającego kroki, po dziadziusiów, którym ta dyscyplina często niepotrzebnie podnosi ciśnienie. Nie może być zatem zbyt dużym zaskoczeniem, że jedną z ulubionych kategorii kolorowanek dla chłopców jest właśnie piłka nożna. A co na nich? Przede wszystkim scenki z boiskowego życia. A ponadto buty piłkarskie, herby największych klubów świata, sędzia, bramkarz, puchary i wiele innych.

11. Samochody

Link do kategorii: kolorowanki z samochodami

Karetka na kolorowance do wydruku

Kolejne kolorowanki dla chłopców, które maja wielu wiernych fanów to malowanki z samochodami. Motoryzacja to niewątpliwie kolejna wielka pasja wielu chłopców. Są tacy, którzy potrafią się zamknąć w garażu na cały dzień i są w takich okolicznościach zupełnie szczęśliwi! Na naszym zestawie kolorowanek z samochodami znajdziesz samochód policyjny, straż pożarną, karetkę, terenówki, ciężarówki oraz m.in takie modele jak:

  • Bugatti
  • Honda
  • Jeep
  • Mercedes
  • Lamborghini
  • McLaren

10. Star Wars

Link do kategorii: kolorowanki Star Wars

Przykład kolorowanki Star Wars

Dobre kolorowanki dla chłopców nie mogłyby być kompletne bez bohaterów największej kosmicznej sagi z wytwórni Disney’a. Gwiezdne Wojny to tak wielkie źródło emocji, wspomnień, kontrastów oraz ciekawych postaci, że wręcz idealnie wkomponowują się w archetyp idealnego zestawu malowanek dla chłopca. Znajdziesz na nich obrazy i postacie z wielu różnych części i w różnych odsłonach. A to wszystko w świetnej jakości i do wydrukowania zupełnie za darmo. Niech moc będzie z Tobą… i kredki!

9. Sportowcy

Link do kategorii: kolorowanki ze sportowcami

Messi na kolorowance do wydruku

Kolorowanki ze znanymi sportowcami to kolejna oblegana kategoria obrazków dla chłopców. Tutaj królują przede wszystkim mistrzowie boisk piłkarskich, parkietów koszykarskich, kortów tenisowych oraz wielu innych ciekawych dyscyplin. I jedna ważna uwaga! Te kolorowanki nie dublują się z działem „Piłka nożna”, więc fani tej dyscypliny zdecydowanie powinni zajrzeć w oba miejsca.

8. Super Wings

Link do kategorii: kolorowanki Super Wings

Kolorowanka z Dżetkiem z bajki Super Wings

Tak, wiemy, że Dżetek i jego wesoła ekipa ratunkowa mają także licznych fanów wśród dziewczynek, ale jednak zdecydowana większość z nich to chłopcy. Samoloty i podniebne eskapady z dużą szybkością nieco lepiej trafiają w gusta małych mężczyzn. Stąd miejsce Super Wings w tym zestawieniu. Jeśli ty też ich lubisz to koniecznie odwiedź link powyżej i sprawdź jak ta wesoła ekipa prezentuje się na E-kolorowanki.eu!

7. Motory

Link do kategorii: kolorowanki motory

Kolorowanka z motorem policyjnym

Zamiłowanie chłopców w każdym wieku do motoryzacji jest powszechnie znane. Niektórzy twierdzą nawet, że chłopcy nigdy nie dorastają, a tylko z wiekiem zmieniają zabawki. Tak czy owak kolejne kolorowanki dla chłopców, które cieszą się u nas ogromną popularnością to kolorowanki przedstawiające motocykle w najróżniejszej postaci. Naturalnie też, tej kategorii malowanek nie mogło zabraknąć też kilku motocyklowych gadżetów oraz symboli słynnych firm produkujących jednoślady jak np. Harley Davidson.

6. Superman

Link do kategorii: kolorowanki Superman

Superman obrazek do pokolorowania

Topowe kolorowanki dla chłopców i najwspanialsi super bohaterowie to jak samochód i kierownica, jak ptak i skrzydła albo jak Bolek i Lolek. Pierwsze bez drugiego to byłoby duże nieporozumienie. A na E-kolorowanki nie ma miejsca na takie gafy! A któż reprezentuje świat super bohaterów z nadludzkimi mocami niż Superman? Człowiek ze stali na naszych kolorowankach to źródło solidnej dawki emocji połączone z akcją na najwyższym poziomie. A to chłopaki niewątpliwie bardzo lubią.

5. Dinozaury

Link do kategorii: kolorowanki dinozaury

Przykład kolorowanki z dinozaurem dla chłopców

Kolorowanki z dinozaurami to kolejny żelazny punkt podróży dla męskiej części fanów odwiedzających naszą stronę. Te niejednokrotnie ogromne i bardzo zróżnicowane gady wyginęły przed milionami lat, a mimo to wciąż rozpalają emocje starszych i młodszych chłopców. Dlatego też ich bardzo wysokie miejsce na tej liście nie może być zaskoczeniem. Co więcej zestaw obrazków z dinozaurami może mieć duże walory edukacyjne i pobudzić dziecko do poszerzania swojej wiedzy na ten temat. Tym bardziej więc warto ten dział odwiedzić.

4. Fortnite

Link do kategorii: kolorowanki Fortnite

Kolorowanka SpaceMan Fortnite do wydrukowania

Kolorowanki dla chłopców w nieco starszym wieku mają na E-kolorowanki.eu tylko jednego króla i są to kolorowanki Fortnite Battle Royale. Są to kolorowanki bezpośrednio nawiązujące do bardzo popularnej gry sieciowej, która podbiła serca graczy na całym świecie i osiągnęła niesamowity sukces. Kolorowanki dla chłopca Fortnite to zbiór obrazków do wydruku na których znajdziecie topowe postacie z tej gry, różne wersje logo, a nawet zestawy broni. Zapraszamy do kolorowania, nie tylko graczy.

3. Cars/Auta

Link do kategorii: kolorowanki Auta

Cars kolorowanka z bajki

Najniższe miejsce na podium w tym zestawieniu zajęły auta. Ale tym razem nie są to modele samochodów podobne do wymienianych wcześniej, a pojazdy i scenki z genialnej bajki Auta, która doczekała się już trzech pełnometrażowych części  oraz milionów wiernych fanów na całym świecie. Oczywiście znajdziecie tu Zygzaka McQuena, Złomka, Sally, ale też większość pozostałych bohaterów bajki, którzy podbili serca dzieciaków, a w szczególności chłopców na całym świecie.

2. Lego

Link do kategorii: kolorowanki Lego

Przykład kolorowanki dla chłopca z Lego

Drugie miejsce w zestawieniu najfajniejsze kolorowanki dla chłopca zajmują malowanki Lego. Lego to duńska marka klocków, która nieustannie bawi kolejne pokolenia dzieci, a czasem nawet dorosłych w bardzo wielu miejscach świata. Na dobrą sprawę, pewnie trudniej byłoby znaleźć dziecko, które nie słyszało o klockach Lego niż takie, które je zna. W serii kolorowanek Lego dostępnej na E-kolorowanki znajdziesz wiele mini figurek z postaciami z bajek i seriali, a także logo w kilku odmianach, pojazdy, a nawet całe zestawy. Zdecydowanie warto tam zajrzeć! Lego to w dzisiejszych czasach dużo więcej niż tylko klocki. To globalna marka dostarczająca rozrywki na wielu różnych płaszczyznach co możecie zobaczyć m.in. na poniższym filmiku.

1. Spider-Man

Link do kategorii: kolorowanki Spider-Man

przykład kolorowanki ze Spidermanem

Panie i panowie, przyszedł w końcu czas na sam szczyt naszej listy. And the winner is Spider-Man! Człowiek Pająk to kolejny super bohater, którego kochają i podziwiają dzieci na całym świecie, ale jest to już też prawdziwa ikona świata popkultury. Kolorowanki Spider-Man reprezentują to co większość chłopców wręcz uwielbia czyli masę ciekawych przygód, fajne napisy, super bohatera w akcji, a także jego zaciekłych wrogów. Jeśli Ty też szukasz takich malowanek to koniecznie zajrzyj do tej kategorii, a na pewno się nie zawiedziesz!

Kolorowanki dla chłopców i dziewczynek to często dwa odrębne światy, które w sporym zakresie mogą się przenikać, ale jednak z dużej części mocno się różnią. A mówiąc, a raczej pisząc bardziej po ludzku, chłopcy i dziewczynki często wolą kolorować coś innego i mają nieco inne upodobania. Stąd mam nadzieję, że ta lista przyda Ci się jako inspiracja, podpowiedź lub sugestia. A już niebawem część druga w której przeanalizujemy co na E-kolorowanki.eu najbardziej lubi kolorować płeć piękna!