Kolorowanki edukacyjne „Lepszy świat”

„Lepszy świat” to kolorowanki zupełnie inne niż wszystkie. Znajdziesz na nich obrazki przedstawiające przykłady dobrych uczynków oraz uwrażliwiające na problemy osób niepełnosprawnych i słabszych w naszym otoczeniu. Tym sposobem chcemy dodać naszą malutką cegiełkę do rozwijania społeczeństwa, które będzie bardziej przyjazne, zintegrowane i wspierające.

Lepszy świat kolorowanki o dobrych uczynkach

1. Kolorowanki inne niż wszystkie 

Kolorowanki do druku „Lepszy świat” (kliknij, aby je zobaczyć) to seria obrazków, które przedstawiają osoby niepełnosprawne, sportowców na Paraolimpiadzie oraz różne sytuacje, w których pojawiają się dobre uczynki. Znajdziesz tu m.in. dzieci pomagające starszym osobom, ludzi niosący pomoc potrzebującym, czy też osoby z rozmaitymi niepełnosprawnościami, które mimo swoich ograniczeń radzą sobie w życiu – czasem z pomocą innych. W taki sposób dzieci mogą się dowiadywać, że każdy z nas może przyczynić się do stworzenia lepszego świata poprzez proste i codzienne czyny.

Edukacyjna kolorowanka bezdomny pies

2. Lepsze jutro trzeba budować już dziś

Kolorowanie takich obrazków to nie tylko sposób na zabawę, ale również przekazywanie ważnych życiowych wartości, takich jak empatia, tolerancja oraz szacunku dla innych. Kolorowanie rysunków, na których pojawiają się osoby niepełnosprawne, pomaga dzieciom zrozumieć, że każdy z nas jest unikalny i niepełnosprawność nie powinna być powodem do dyskryminacji. Dzieci uczą się, że warto pomagać innym, niezależnie od tego, jak wyglądają, skąd pochodzą czy jakie mają ograniczenia.

Wszystkie obrazki możesz wydrukować zupełnie za darmo tu: kolorowanki „Lepszy świat”

Możesz z nich korzystać na zajęciach w przedszkolu, szkole czy też w domu. A jeśli przypadną Ci do gustu to podziel się z innymi i wspólnie dbajmy o rozwój społeczeństwa w jakim sami chcielibyśmy żyć🙂