Kolorowanki ze zwierzętami z Azji

Azja to największy kontynent na świecie. Nic zatem dziwnego, że żyje tu tak wiele niezwykle ciekawych i unikalnych gatunków zwierząt. Niektóre z nich nie występują nigdzie indziej. A kolorowanki zwierzęta Azji pozwolą dzieciom na ich bliższe poznanie. Są to obrazki w doskonałej jakości, które możesz wydrukować już teraz za darmo. A tu znajdziesz kolorowanki ze zwierzętami Azji w wersji anglojęzycznej: Asian animals coloring pages

Panda obrazek do kolorowania

Małpy kolorowanki makak

Kolorowanka z lampartem

Bajkowa panda malowanka do kolorowania

Darmowa malowanka orangutan

Tygrysy kolorowanki zwierzęta

Panda czerwona kolorowanka do wydruku

Kolorowanka z gibonem

Komiksowy tygrys kolorowanka

Słoń obrazek do wydruku

Gawial malowanka z krokodylem

Tygrys obrazek do pokolorowania

Kolorowanka ze słoniem zwierzę

Darmowa kolorowanka z tapirem

Mały tygrys obrazek do kolorowania

Bajkowa kolorowanka z wielbłądem

Kolorowanka z niedźwiedziem

Dzika małpa kolorowanka makak

Bajkowy wielbłąd kolorowanka do wydruku

Darmowa kolorowanka nosorożec

Orangutan kolorowanka do wydrukowania

Kobra kolorowanka do wydruku

Kolorowanka z karakalem

Kolorowanka panda i bambus

Jaszczurka waran z komodo kolorowanka

Waran kolorowanka do druku

Kolorowanka pyton dusiciel

Zwierzę dzik kolorowanka do wydruku

Lampart kolorowanka drapieżny kot

Tapir malowanka zwierzę Azji

Quiz na temat kolorowanek

Aby ujrzeć prawidłową odpowiedź, przytrzymaj kursor myszki nad pytaniem.

2. Czy istnieją tygrysy, które mają białe futro?

Tak, ale są niezwykle rzadkie.

3. Czy makak to rodzaj ryby, małpy czy kota?

Makak to gatunek małpy.

4. Czy słonie mają ogony?

Tak.

5. Jakiego koloru jest futro pandy?

Panda ma futro w kolorze czarnym i białym.

6. Czy ukąszenie kobry jest groźne dla ludzi?

Tak, dlatego lepiej trzymać się od nich z daleka.

7. Czy warany z komodo są mięsożerne?

Tak, są to bardzo sprawne drapieżniki.

8. Czy ciało lamparta jest pokryte pasami czy cętkami?

Ciało lamparta jest pokryte cętkami.

Poznajmy zwierzęta żyjące w Azji

  1. Kolorowanki zwierzęta Azji – będąc w Azji możesz napotkać na swojej drodze bardzo wiele gatunków zwierząt. Niektóre są niezwykle piękne, inne uroczo przyjazne, a część może być zabójczo groźna. Warto aby dzieci poznawały ten fascynujący świat, a darmowe kolorowanki do druku mogą im w tym wydatnie pomóc.
  2. Kolorowanki z tygrysem – tygrys to jeden z najbardziej znanych i podziwianych drapieżników. Jego piękne umaszczenie budzi podziw, ale jednocześnie grozę, ponieważ jest niezwykle sprawnym myśliwym. Kolorowanki do druku z tygrysami pokazują dzieciom te dostojne zwierzęta zarówno w wersji bajkowej, jak i bardziej realistycznej.
  3. Panda kolorowanki do druku – panda wielka, zwana też niedźwiedziem bambusowym, to kolejny ssak, który cieszy się sławą na całym świecie. Niech nie zwiedzie Cię jednak ich przyjemna aparycja. Panda to drapieżnik i sprowokowana może być dla człowieka bardzo niebezpieczna. Jest to gatunek, który jeszcze niedawno zagrożony był wyginięciem, ale dzięki wysiłkom ekologów udało się zwiększyć populację tych jakże unikalnych zwierzaków. Kolorowanki dla dzieci miś panda możesz śmiało pokolorować na więcej kolorów niż tylko biały i czarny.
  4. Malowanki waran z Komodo – największa populacja warana z Komodo występuje na wyspach indonezyjskich i jest to największa jaszczurka na świecie. Warany są bardzo sprawnymi drapieżnikami. Są w stanie skutecznie polować nawet na bawoły wodne, co czyni je szczytowymi drapieżnikami w ich siedliskach. Czy jesteś na tyle odważny, aby wydrukować kolorowanki ze smokiem z Komodo?
  5. Darmowe kolorowanki Tapir – tapir to zwierzę roślinożerne o dość ciekawym wyglądzie. Charakteryzujące się długim, zagiętym pyskiem i krępą budową ciała. Tapiry można spotkać w tropikalnych regionach Ameryki Środkowej i Południowej, a także Azji Południowo-Wschodniej. Wydrukuj za darmo kolorowanki z tapirem, aby poznać lepiej te egzotyczne zwierzęta.
  6. Słoń kolorowanki dla dzieci – słoń to kolejny gatunek zwierzęcia, które wzbudza podziw, a w niektórych krajach cieszy się nawet statusem zwierzęcia świętego. Słonie można spotkać w wielu krajach Azji. Są to dość niezgrabne, ale bardzo inteligentne stworzenia, znane ze swoich prospołecznych zachowań. Kolorowanki do wydruku ze słoniami cieszą się wśród dzieci dużą popularnością, dlatego przygotowaliśmy je w kilku wersjach do wyboru.
  7. Obrazki do kolorowania z wielbłądami – wielbłądy to zwierzęta przystosowane do funkcjonowania w ekstremalnych warunkach, które występują na pustyniach. Potrafią wytrzymać długie okresy czasu bez wody i przemierzać bardzo długie dystanse w upalnym klimacie. Wielbłądy są wykorzystywane przez ludzi jako środek transportu, a także źródło mięsa, mleka i skóry, odgrywając istotną rolę w kulturach pustynnych regionów. Darmowe kolorowanki wielbłądy możesz wydrukować lub pobrać zupełnie za darmo.
Print Friendly, PDF & Email