Kolorowanki ze zwierzętami z Australii

Wydrukuj i pokoloruj zwierzęta zamieszkujące Australię. Kolorowanki australijskie zwierzęta prezentują świat fauny tego najmniejszego, ale jakże różnorodnego biologicznie kontynentu. Znajdziesz tu obrazki pokazujące takie zwierzęta jak kangur, diabeł tasmański, koala, dziobak, krokodyl, pies dingo czy wombat. Zobacz także: Australian animals coloring pages

Australijski diabeł tasmański kolorowanka do druku

Kolorowanka koala na drzewie

Kazuar kolorowanki ze zwierzętami

Pies dingo malowanka

Misie koala malowanka

Kolorowanka z kolczatką

Dingo kolorowanka australijski dziki pies

Kolorowanka z krokodylem

Kolorowanka z tarantulą

Kangur kolorowanki zwierzęta

Duży krokodyl malowanka

Zwierzęta kolorowanka z danielem

Kangury kolorowanki

Zwierzę wombat kolorowanka do druku

Darmowa kolorowanka z dziobakiem

Kolorowanka z diabłem tasmańskim

Niełaz kolorowanka dla dzieci

Kolorowanka dziobak nad wodą

Kolorowanka ze skorpionem

Kolorowanka z emu ptakiem

Tygrys tasmański malowanka willkowór

Ryba humbak kolorowanka wieloryb

Mały kangur walabia kolorowanka

Zwierzę kolczatka australijska kolorowanka dla dzieci

Jadowity wąż kolorowanka tajpan na drzewie

Quiz na temat kolorowanek

Aby ujrzeć prawidłową odpowiedź, przytrzymaj kursor myszki nad pytaniem.

1. Czy Australia jest największym kontynentem świata?

Nie, Australia jest najmniejszym z kontynentów.

3. Czy w Australii występują gatunki zwierząt, które mogą być groźne dla ludzi?

Tak, żyje tam wiele takich gatunków.

4. Czy krokodyle znoszą jaja?

Tak, a z tych jaj rodzą się małe krokodylki.

5. W jaki sposób przenosi swoje dzieci kangurza mama?

Zwykle przenosi je w torbie na swoim brzuchu.

6. Czy strusie potrafią latać?

Nie, strusie to nieloty podobnie jak np. pingwiny.

7. Czy Austria to kraj leżący na kontynencie australijskim?

Nie, Austria leży w Europie.

9. Czy dzikie psy żyjące w Australii to psy bingo czy dingo?

Są to psy dingo.

Australijskie zwierzęta do pokolorowania

  1. Kolorowanki australijskie zwierzęta – świat australijskich zwierząt jest zupełnie wyjątkowy, z wieloma gatunkami, których nie można znaleźć nigdzie indziej na świecie. Żyją tu np. kultowe torbacze, takie jak kangury czy koale, czy też przerażające drapieżniki, takich jak krokodyle i rekiny. Kolorowanki ze zwierzętami z Australii, w przyjemny sposób przybliżają dzieciom te gatunki.
  2. Kolorowanka kangur do wydrukowania – kangury to torbacze bardzo powszechnie występujące w Australii. Niech nie zwiedzie Cię ich uroczy wygląd. Lepiej się do nich nie zbliżać, ponieważ mogą wtedy bardzo mocno kopnąć. Kangury są jednym z symboli Australii i kolorowanki z kangurami musiały się w tym zestawieniu znaleźć obowiązkowo.
  3. Kolorowanki z diabłem tasmańskim to dobry sposób na poznanie tego zupełnie wyjątkowego, ale zagrożonego wyginięciem zwierzęcia. Kolorując charakterystyczne czarne futro, białe znaczenia i ostre zęby, dzieci mogą lepiej docenić ważną rolę, jaką odgrywają diabły tasmańskie w bogatym australijskim ekosystemie.
  4. Darmowe kolorowanki krokodyle – tutaj dzieci mogą dowiedzieć się więcej o tych dzikich drapieżnikach, zamieszkujących ziemię już od czasów dinozaurów. Kolorowanka z krokodylem pomoże dziecku lepiej poznać budowę tych wyjątkowych gadów oraz zrozumieć dlaczego są one tak skutecznymi myśliwymi w swoich wodnych siedliskach.
  5. Wombaty malowanki do druku – wombaty to krótkonogie torbacze o silnej budowie, które słyną ze swych umiejętności kopania rozległych systemów nor. Wombaty nie są zbyt znane w Polsce, zatem kolorowanki z wombatami, to świetny sposób, aby upowszechnić wiedzę o tych ciekawych zwierzętach.
  6. Kolorowanki psy dingo do wydruku – dingo to gatunek dzikiego psa zamieszkującego Australię już od tysięcy lat. Znany jest ze swojego charakterystycznego wycia, które jest sygnałem alarmowym dla hodowców mniejszych zwierząt. Psy dingo są bardzo utalentowanymi myśliwymi i żyją w różnych siedliskach, od lasów po pustynie. Kolorowanki dingo możesz wydrukować zupełnie za darmo!
  7. Dziobak kolorowanki do druku – dziobaki to półwodne ssaki o bardzo ciekawym wyglądzie, który obejmuje płaski dziób, płetwiaste stopy i nieprzemakalną sierść. A to, co czyni je naprawdę wyjątkowymi, to fakt, że są jednymi z zaledwie dwóch ssaków na świecie, które składają jaja. Kolorowanki Dziobak przedstawiają te fascynujące zwierzęta w ich naturalnym środowisku.
  8. Kolorowanka koala – koale to kolejny symbol kojarzący się z Australią. Są to ssaki znane ze swojego uroczego wyglądu i zamiłowania do długiego spania. Koale potrafią spać nawet do 20 godzin na dobę! Uwielbiają jeść liście eukaliptusa, a skrywają się głównie w lasach i zaroślach. Wydrukuj urocze kolorowanki z koalą i pokoloruj jego puszyste futerko.
Print Friendly, PDF & Email