Kolorowanki zwierzęta z Ameryki Południowej

W Ameryce Południowej leży puszcza amazońska, nazywana płucami świata. Jest to ogromny wilgotny las będący domem dla setek gatunków zwierząt, ptaków i innych stworzeń. Żyją tu np. jaguary, tapiry, mrówkojady, pancerniki, alpaki, lamy, anakonda, boa i małpy. Kolorowanki ze zwierzętami Ameryki Południowej są doskonałym narzędziem edukacyjnym dla dzieci, z którego możesz korzystać zuepłnie za darmo. Odwiedź także: South America coloring pages

Aligator kolorowanki dla dzieci

Lama kolorowanka do wydrukowania

Darmowa kolorowanka z mrówkojadem

Wąż kolorowanka zwierzęta

Kolorowanka aligator różańcowy

Kolorowanka z leniwcem

Mrówkojad kolorowanki zwierzęta

Wąż anakonda kolorowanki ze zwierzętami

Jaguar kolorowanki drapieżne zwierzęta

Zwierzęta kolorowanki z leniwcem

Osiołek kolorowanki dla dzieci

Darmowa malowanka boa wąż

Duża kapibara kolorowanki zwierzęta

Leniwiec na drzewie obrazek do kolorowania

Świnka morska obrazek do pokolorowania

Wąż boa kolorowanka do wydrukowania

Alpaka kolorowanka z lamą

Kolorowanka małpka z bananem

Kolorowanka do druku ze świnką morską

Duży żółw kolorowanka

Kolorowanka z alpaką

Kolorowanka z ocelotem

Darmowa kolorowanka z iguaną

Darmowa kolorowanka z pancernikiem

Jaguar kolorowanki zwierzęta

Szynszyl kolorowanka do wydruku

Kolorowanka z kukangiem

Zwierzę kolorowanka z tapirem

Darmowa kolorowanka z mrówkojadem

Kolorowanka z żółwiem Galapagos

Quiz na temat kolorowanek

Aby ujrzeć prawidłową odpowiedź, przytrzymaj kursor myszki nad pytaniem.

1. Który kraj leży w Ameryce Południowej: Kanada, Francja czy Argentyna?

Jest to Argentyna.

3. Czy aligatory potrafią pływać?

Tak.

4. Czy jaguary jedzą owoce czy polują na inne zwierzęta?

Jaguary polują na inne zwierzęta.

5. Jak nazywa się najdłuższa rzeka Ameryki Południowej?

Jest to Amazonka.

6. Czy iguana to gatunek węża czy jaszczurki?

Iguana to gatunek jaszczurki.

7. Czym są kapucynki?

Kapucynki to małe małpki.

9. Czy dżungla jest miejscem, w którym jest zwykle bardzo gorąco czy bardzo zimno?

W dżungli jest zazwyczaj bardzo gorąco.

Kolorowanki zwierzęta z różnych stron świata

  1. Kolorowanki zwierzęta Ameryki Łacińskiej – Ameryka Łacińska to obszar świata charakteryzujący się ogromną bioróżnorodnością. Występuje tu wiele gatunków zwierząt i ptaków, których w Polsce nie mielibyśmy szans spotkać na wolności. Ale może to i lepiej! Wszak spotkanie z dzikim jaguarem, aligatorem czy też anakondą, może nie należeć do najprzyjemniejszych doświadczeń. Wydrukuj kolorowanki ze zwierzętami i odkryj ze swoim dzieckiem ten fascynujący świat!
  2. Darmowe kolorowanki aligator – aligatory to nieco mniejsi kuzyni krokodyli. Posiadają jednak równie imponujące paszcze, zatem lepiej się do nich nie zbliżać. Są to też doskonali myśliwi zamieszkujący podmokłe tereny Ameryki Południowej. A kolorowanki z aligatorami są gotowe do wydruku za darmo.
  3. Jaguary malowanki do druku dla dzieci – jaguary to dzikie koty z podrodziny panter. Są to trzecie pod względem wielkości koty i w tej hierarchii ustępują miejsca tylko lwom i tygrysom. Ich charakterystyczne centkowane umaszczenie to świetny kamuflaż, pozwalający im się wtopić w tło liściastych terenów i niepostrzeżenie podejść do ofiary. Jaguary to bardzo groźne drapieżniki, zdolne upolować zwierzęta przewyższające je zarówno pod względem wielkości, jak i wagi. Kolorowanki z jaguarami przybliżają dzieciom budowę tych pięknych kotów.
  4. Leniwce obrazki do kolorowania – leniwce to bardzo wyjątkowe ssaki znane ze swojego mało pospiesznego trybu życia. Na czym jeszcze polega ich wyjątkowość? Cóż, mają dość nietypową budowę ciała, a większość życia spędzają wisząc na drzewach do góry nogami. Uwielbiają jeść liście, a nawet spać w tej pozycji! Natomiast kolorowanki leniwce to prawdziwy unikat.
  5. Kolorowanki z wężami boa i anakonda – Ameryka Łacińska jest także znana z występowania wielu gatunków węży, w tym potężnych dusicieli, takich jak boa i anakonda. Boa to węże, które nie są jadowite, ale potrafią upolować swoją ofiarę, oplatając się wokół jej ciała i stopniowo ją dusząc. W podobny sposób poluje anakonda, która jest jednym z największych węży na świecie i w siedliskach wodnych, które zamieszkuje, jest prawdziwym postrachem.
  6. Kolorowanki tapiry do wydrukowania – tapiry to kolejne zupełnie wyjątkowe zwierzęta, które w Polsce możemy podziwiać jedynie w ogrodach zoologicznych. A kolorowanki ze zwierzętami świetnie nadają się do pokazania dzieciom takich gatunków. Tapiry to dość spokojne roślinożerne ssaki. Zamieszkują gęste lasy i łąki Ameryki Południowej, ale także Azji Południowo-Wschodniej.
  7. Mrówkojady obrazki do kolorowania – mrówkojady naprawdę uwielbiają zajadać się mrówkami! Co więcej, nie pogardzą też termitami i innymi małymi owadami. Ich długi, lepki język uniemożliwia owadom, które się do niego przyczepiły, skuteczną ucieczkę. A dzięki ostrym pazurom i silnym przednim kończynom mrówkojady mogą rozdzierać kopce termitów i gniazda mrówek, aby uzyskać dostęp do swoich przysmaków. Wydrukuj kolorowanki z mrówkojadem, aby lepiej poznać te niesamowite zwierzęta.
  8. Darmowe kolorowanki alpaki – alpaki to ssaki z rodziny wielbłądowatych, charakteryzujące się przyjemną w dotyku wełną i długimi szyjami. Mają przyjazne usposobienie i są coraz częściej hodowane z Polsce. Wełna, która jest pozyskiwana z alpak jest bardzo ciepła i można z niej wyprodukować np. pościel. Darmowe kolorowanki alpaki pokazują te urocze zwierzęta w pełnej krasie.
Print Friendly, PDF & Email