Kolorowanki zwierzęta z Ameryki Północnej

Kolorowanki zwierzęta Ameryki Północnej to miejsce przybliżające najciekawsze gatunki zwierząt żyjące na tym kontynencie. Znajdziesz wśród nich pumy, bizony, antylopy, widłorogi, niedźwiedzie grizzly, rysie, łosie, jelenie, wilki, pancerniki, a nawet pająki zwane czarną wdową. Jest to zestaw kolorowanek dla dzieci, które znakomicie spełniają funkcje umilania czasu, ale również edukacyjne. Wydrukuj swoje ulubione zwierzęta zupełnie za darmo! Zobacz także: North America animals coloring pages

Darmowa kolorowanka z aligatorem

Darmowa kolorowanka piesek preriowy

Wielkoroga owca kolorowanka dla dzieci

Bajkowy krokodyl kolorowanka z aligatorem

Malowanka z niedźwiedziem

Darmowa kolorowanka z łosiem

Prosta kolorowanka z bizonem

Zwierzę grizzly malowanka z niedźwiedziem

Dzika puma kolorowanka dla dzieci

Kolorowanka z jeleniem kanadyjskim

Kolorowanka orzeł siedzący na skale

Kuguar kolorowanka zwierzę

Widłoróg kolorowanka do wydruku

Lecący orzeł obrazek do kolorowania

Ryś kolorowanki ze zwierzętami

Kolorowanka ze świstakiem

Czarna wdowa kolorowanka z pająkiem

Niedźwiedź kolorowanka z grizzly

Szop pracz kolorowanki dla dzieci

Zwierzę daniel malowanka

Wąż grzechotnik kolorowanka

Darmowa kolorowanka z szopem

Kolorowanka z borsukiem

Darmowa kolorowanka z łosiem

Wilk kolorowanki dla dzieci

Darmowa kolorowanka z bobrem

Dzika puma kolorowanka

Wydra malowanki dla dzieci

Darmowa kolorowanka z bizonem

Skunks kolorowanka śmierdzące zwierzę

Quiz na temat kolorowanek

Aby zobaczyć poprawną odpowiedź, najedź kursorem myszki na pytanie.

1. Grzechotnik to rodzaj muzyka w orkiestrze czy węża?

Grzechotnik to wąż.

2. Czy wiesz jak nazywa się bliski krewny amerykańskiego bizona występujący w Polsce?

Jest to żubr.

4. Jak nazywa się grupa, w której żyją wilki?

Jest to wataha.

5. Czy niedźwiedź grizzly potrafi pływać?

Tak, grizzly są świetnymi pływakami.

6. Czy aligatory znoszą jaja?

Tak, a później wykluwają się z nich małe aligatory.

8. Które Państwo leży w Ameryce Północnej: Kanada, Rumunia czy Tajlandia?

Jest to Kanada.

9. Łosie są mięsożerne czy roślinożerne?

Łosie są roślinożerne.

Poznajemy zwierzęta z pomocą kolorowanek dla dzieci!

  1. Darmowe kolorowanki zwierzęta Ameryki Północnej – Ameryka Północna to kontynent o dużej bioróżnorodności. Oznacza to, że w różnych jej krańcach możemy spotkać zupełnie różne gatunki zwierząt, ptaków, roślin i innych form życia. Charakterystyczne dla tego kontynentu osobniki to np. bizony, pumy, pancerniki, skunksy, wilki, rysie, świstaki, szopy i oczywiście słynne niedźwiedzie grizzly, którym lepiej nie wchodzić w drogę. Wydrukuj kolorowanki zwierzęta Ameryki Północnej dla dzieci, aby poznać lepiej ten fascynujący świat.
  2. Amerykańskie bizony kolorowanki do druku – bizon to bliski krewny polskiego żubra, a jednocześnie ikoniczny symbol dzikiej przyrody Ameryki Północnej. Te jakże potężne zwierzęta jeszcze niedawno były na skraju wyginięcia, ale udało się je uratować i dziś żyją na chronionych obszarach, gdzie pasą się w dużych stadach. Wydrukuj kolorowanki z bizonami, aby lepiej poznać te piękne zwierzęta.
  3. Kolorowanka z aligatorem – aligator to bez dwóch zdań jeden z najbardziej przerażających gadów jakie możemy spotkać w naturze. Wyposażone w opancerzone ciała i silne szczęki, cierpliwie czają się tuż pod powierzchnią wody, gotowe do ataku na nie podejrzewającą niczego ofiarę. Darmowe kolorowanki aligatory pokazują tych jakże groźnych myśliwych w ich naturalnym środowisku.
  4. Puma obrazek do pokolorowania – pumy, zwane także kuguarami, to kolejne groźne drapieżniki żyjące na terenie obu Ameryk. Pomimo sporych gabarytów, są niezwykle zwinne i potrafią się bezszelestnie skradać. Nic dziwnego, że większość zwierząt i ludzi woli unikać spotkania z dziko żyjącą pumą. Ale na szczęście kolorowanki puma umożliwiają dzieciom poznanie tych zwierząt w całkowicie bezpiecznych warunkach.
  5. Darmowe malowanki czarna wdowa – czarna wdowa to legendarny gatunek pająka, który jest silnie jadowity, więc lepiej się do niego nie zbliżać. Czarna wdowa ma charakterystyczne czarne ubarwienie i czerwony ślad w kształcie klepsydry na brzuchu. Pająk ten nie atakuje ludzi jeśli nie jest przez nich niepokojony.
  6. Niedźwiedź grizzly kolorowanka do druku – niedźwiedź grizzly z wyglądu może wydawać się uroczym misiem, ale pozory mogą być w tym przypadku bardzo mylące. Grizzly to potężne niedźwiedzie i w swoim naturalnym środowisku są szczytowymi drapieżnikami. Najwięcej osobników żyje we wschodniej części Ameryki Północnej. Mogą tam się cieszyć dużymi połaciami dzikiej przyrody, gdzie mają dostęp do ryb i leśnych owoców, które uwielbiają podjadać. Darmowe kolorowanki grizzly, które znajdziesz powyżej, przedstawiają te imponujące niedźwiedzie w ich naturalnym środowisku.
  7. Malowanka pancernik – pancernik to rodzaj jaszczurki o dość nietypowym wyglądzie. Ich charakterystyczną cechą jest twardy pancerz składający się z kostnych płytek, których główną funkcją jest ochrona przed drapieżnikami. Wybierz kolorowanki z pancernikiem z powyższego zestawu i poznaj lepiej te zupełnie wyjątkowe zwierzęta.
  8. Skunks kolorowanka do wydruku – czy Tobie także coś tu bardzo brzydko pachnie?! To może być sprawka wystraszonego skunksa! Te małe ssaki charakteryzujące się bowiem czarno-białym umaszczeniem i bardzo niemiłym zapachem, który wydzielają w celu obrony w sytuacjach zagrożenia. Kolorowanki skunksy może nie pachną zbyt ładnie, ale za to wyglądają bardzo przyjemnie!
Print Friendly, PDF & Email