Kolorowanki zwierzęta z Afryki

Afryka to kontynent, którego wielkim zasobem jest przebogaty świat fauny i flory. A kolorowanki zwierzęta Afryki pomogą dzieciom poznać ten świat nieco lepiej. Wydrukuj obrazki do pokolorowania przedstawiające żyrafy, lwy, nosorożce, hipopotamy, małpy, kameleony, zebry, antylopy i wiele więcej niezwykle interesujących zwierzaków. Zobacz także: African animals coloring pages

Kolorowanka z lwem do pokolorowania

Zwierzęta kolorowanka z nosorożcem

Darmowa kolorowanka z jeżozwierzem

Dromader kolorowanka do druku

Lew malowanka dla dzieci

Bajkowy nosorożec kolorowanka

Darmowa kolorowanka z kameleonem

Prawdziwy lemur kolorowanka

Darmowa kolorowanka lew na sawannie

Malowanka nosorożec

Darmowa kolorowanka z krokodylem

Mały szympans kolorowanki zwierzęta

Kolorowanka z antylopą

Hipopotam kolorowanki zwierzęta Afryki

Krokodyl nilowy malowanka dla dzieci

Bajkowy goryl kolorowanka

Kolorowanka z antylopą

Kolorowanka z hipopotamem

Kolorowanka z kojotem

Kolorowanka z gorylem

Małpy kolorowanki zwierzęta z Afryki

Zebra kolorowanki zwierzęta

Kolorowanka żyrafy zwierzęta

Bawół malowanka

Darmowa kolorowanka ze strusiem

Małpka szympans kolorowanki zwierzęta

Słonie malowanka dla dzieci

Kolorowanka z żyrafą

Kolorowanka wąż na drzewie

Fenek kolorowanki ze zwierzętami

Pawian kolorowanki zwierzęta z Afryki

Słoń malowanka

Zwierzęta kolorowanki do druku żyrafa

Gepard kolorowanka dla dzieci

Kolorowanka z hieną

Małpa kolorowanka do wydruku

Obrazek do kolorowania słoń zwierzę

Bajkowa kolorowanka wąż

Dzika świnia guziec kolorowanka

Kolorowanka sęp na gałęzi

Mała małpa malowanka do druku

Słonie kolorowanki dla dzieci

Jaszczurka kolorowanka do wydruku

Wąż kobra kolorowanki zwierzęta

Darmowa kolorowanka z szympansem

Quiz na temat kolorowanek

Aby ujrzeć prawidłową odpowiedź, przytrzymaj kursor myszki nad pytaniem.

1. Który kraj leży w Afryce: Szwecja, Egipt czy Japonia?

W Afryce leży Egipt.

3. Jak nazywa się zwierzę podobne do konia w czarno-białe pasy?

Jest to zebra.

4. Które zwierzę jest potocznie nazywane królem zwierząt?

Jest to lew.

5. Czy goryle żyją w dżungli czy na pustyni?

Goryle żyją w dżungli.

6. Sahara to rzeka czy pustynia?

Sahara to największa gorąca pustynia na świecie.

7. Czy w Afryce na wolności żyją tygrysy?

Nie.

9. Jak nazywa się zwierzę z długą trąbą, dużymi uszami i imponującymi białymi kłami?

Jest to słoń.

Darmowe kolorowanki zwierzęta afrykańskie

  1. Kolorowanki do wydruku ze zwierzętami afrykańskimi pomogą dzieciom rozwijać ich wiedzę na temat życia na czarnym lądzie Możesz je bezpłatnie wydrukować i wykorzystać do celów edukacyjnych w szkole lub w domu. Co więcej, kolorowanki ze zwierzętami żyjącymi w Afryce mogą przyczynić się do zwiększenia świadomości ekologicznej i poszerzenia wiedzy o potrzebie ochrony wielu gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem.
  2. Kolorowanki słoń afrykański – czy wiesz, że słoń afrykański to największe zwierzę lądowe na Ziemi?! Charakterystyczną cechą słoni są ich długie trąby, którymi potrafią się bardzo zręcznie posługiwać. Trąby służą słoniom do komunikacji, picia, pluskania wodą i zbierania pożywienia. Kolorowanki ze słoniami pokazują te dostojne i potężne zwierzęta w pełnej krasie.
  3. Kolorowanki z lwami – lwy to potężne drapieżne koty, które występują głównie na sawannach w Afryce Subsaharyjskiej. Ich ryk można usłyszeć z kilku kilometrów! Darmowe kolorowanki lwy przedstawiają te legendarne zwierzęta w ich naturalnym środowisku.
  4. Kolorowanka z żyrafą do wydruku – żyrafy mają niezwykle długie nogi i szyje, co czyni je najwyższymi zwierzętami żyjącymi na lądzie. Ich charakterystyczne cętkowane wzory sierści są unikalne dla każdego osobnika – zupełnie jak odciski palców u ludzi. Żyrafy są również bardzo towarzyskimi zwierzętami i często tworzą grupy.
  5. Kolorowanka nosorożce – nosorożce to duże, roślinożerne ssaki o grubej, opancerzonej skórze i jednym lub dwoma rogami na pysku. Żyją w Afryce, ale także w Azji. Nosorożce to piękne zwierzęta, ale niestety zagrożone wyginięciem z powodu niszczenia terenów na których żyją oraz kłusownictwa. Najcenniejszą zdobyczą dla kłusowników są rogi nosorożców. W tym zestawieniu znajdziesz się kolorowanki z nosorożcem afrykańskim.
  6. Obrazki do kolorowania zebry – zebry najłatwiej jest rozpoznać po ich czarno-białych pasiastych wzorach na sierści. Są członkami rodziny koniowatych i można je spotkać w licznych stadach na terenach całej Afryki. Ciekawostką jest, że uciekając przed drapieżnikami biegną zygzakiem, a śpią na stojąco. Kolorowanki zebry możesz pobrać lub wydrukować bezpłatnie.
  7. Hipopotamy kolorowanki do druku – hipopotamy to ssaki o masywnym ciele, krótkich nogach i dużym pysku. Uwielbiają spędzać czas chłodząc się w wodzie, a na ląd wychodzą głównie nocą. Hipopotamy z pozoru mogą wydawać się leniwymi i spokojnymi zwierzętami, ale to bardzo mylne wrażenie! Są bowiem jednymi z najniebezpieczniejszych zwierząt żyjących w Afryce. Wydrukuj za darmo kolorowanki hipopotamy i inne afrykańskie zwierzęta.
  8. Malowanki z wielbłądem – bardzo duża odporność wielbłądów na wysokie temperatury oraz brak wody są wręcz legendarne. Nieprawdziwy jest jednak mit, że gromadzą wodę w swoich charakterystycznych garbach. W nich znajduje się głównie tłuszcz. Wielbłądy często można spotkać w towarzystwie ludzi przemierzających pustynne tereny Afryki. Darmowe kolorowanki wielbłądy przedstawiają te wyjątkowe zwierzęta w ich naturalnym środowisku.
  9. Kolorowanka kameleon – kameleony to jaszczurki znane przede wszystkim ze swojej unikalnej zdolności do zmiany koloru skóry. Jest to ich sposób komunikowania się oraz skutecznego kamuflażu, aby ukryć się przed drapieżnikami, których w Afryce nie brakuje. Kameleony mają też długie, lepkie języki, których używają do łapania owadów. Jak widać są to zwierzęta zupełnie wyjątkowe, dlatego kolorowanki z kameleonami nie mogły zostać pominięcie na liście najciekawszych afrykańskich zwierząt.

Print Friendly, PDF & Email