Pediatra online – całodobowa usługa dedykowana małym pacjentom

Pediatra to specjalista, który swoją opieką otacza najmłodszych pacjentów. Jego zadaniem jest diagnoza, leczenie i profilaktyka schorzeń dotykających dzieci do lat 18. Twoja pociecha jest niejadkiem? Na jej skórze pojawiły się niepokojące wykwity? A może właśnie dostała ostrej kolki jelitowej? Spokojnie – nie musisz od razu biec do najbliższej przychodni. Wystarczy, że skorzystasz z telekonsultacji z pediatrą online. Jak umówić się na wizytę za pomocą platformy telemedycznej i uzyskać fachową poradę w zaledwie 15 minut?

Mama z chorym dzieckiem

1. Dlaczego warto odbyć konsultację z pediatrą online?

Kto może odbyć wizytę u pediatry online bez potrzeby osobistego stawienia się w gabinecie lekarskim? Okazuje się, że może to zrobić każdy rodzic i to nie tylko z zacisza własnego domu, ale tak naprawdę z każdego miejsca na ziemi. Wyjechałeś na wakacje z dziećmi? A może mieszkasz w dużej odległości od najbliższej przychodni? Wiedz, że usługa ta jest dedykowana właśnie takim osobom jak Ty.

Jakie są największe atuty telekonsultacji z pediatrą online? Po pierwsze zapewnia ona ekspresowy dostęp do fachowej porady – kontakt z lekarzem jest możliwy nawet w ciągu 15 minut od rejestracji. Co równie istotne, pozwala ona na uniknięcie długiej podróży, przebywania w ciasnym pomieszczeniu z innymi chorymi oraz narażania małego pacjenta na niesprzyjające warunki pogodowe, które mogłyby pogorszyć jego stan.

2. Kiedy warto skonsultować się z pediatrą on-line?

Rozmowa z pediatrą online przyjdzie Ci z pomocą nie tylko w kryzysowych sytuacjach – lekarz chętnie przeanalizuje niepokojące symptomy, które pojawiły się u małego pacjenta. Ponadto omówi on z Tobą harmonogram szczepień i porozmawia o codziennej suplementacji. Potrzebujesz fachowej porady dotyczącej żywienia Twojego dziecka? Wiedz, że w tej kwestii również możesz liczyć na pomocną dłoń tego specjalisty.

Warto mieć także na uwadze, że do uprawnień pediatry on-line należy wystawianie e-zwolnienia, e-recepty oraz e-skierowania do poradni specjalistycznej lub na badania laboratoryjne i obrazowe. Z jakimi problemami zdrowotnymi należy się do niego udać? Na liście najczęściej omawianych schorzeń wieku dziecięcego znajduje się:

-gorączka, 

-kolka jelitowa, 

-infekcja dolnych i górnych dróg oddechowych, 

-alergie skórne, 

-ból głowy,

-choroby zakaźne.

3. Jak przygotować się do telekonsultacji z pediatrą?

O czym należy pamiętać przed umówieniem się na teleporadę z pediatrą online? Przygotuj się na dogłębną analizę symptomów występujących u Twojego dziecka. Możesz też zostać poproszony o okazanie książeczki zdrowia i wyniki ostatnio wykonywanych badań laboratoryjnych lub obrazowych, na przykład USG brzucha.

Pediatra może chcieć porozmawiać również z małym pacjentem, oczywiście o ile pozwoli mu na to jego stan zdrowia – przygotuj go na taką ewentualność i nie zapomnij uzupełniać jego wypowiedzi o istotne informacje. Podczas rozmowy ze specjalistą mogą zostać poruszone takie kwestie jak suplementacja, historia chorób w rodzinie, nawyki żywieniowe, aktywność fizyczna oraz ogólne samopoczucie.

4. Pediatra on-line – jak umówić się na teleporadę?

Jak zapisać się na teleporadę u pediatry online? Proces ten jest niezwykle prosty i intuicyjny – wystarczy, że skorzystasz z usług platformy telemedycznej Med24. Dzięki jej kompleksowej ofercie możesz cieszyć się wysokim stopniem bezpieczeństwa i ekspresowym tempem realizacji – lekarz dyżurujący skontaktuje się z Tobą w ciągu zaledwie 15 minut.

Usługa teleporady  – Pediatra Express – w Med24 jest dostępna całą dobę,  7 dni w tygodniu,– również w dni świąteczne. Co należy zrobić? Zarejestruj się, wybierz rodzaj wizyty, formę kontaktu z lekarzem (telefon, wideorozmowa, chat SMS) i opłać wizytę. Cały proces trwa zaledwie kilka minut, a do konsultacji ze specjalistą potrzebujesz jedynie telefonu bądź urządzenia z dostępem do internetu. Nie udało Ci się odebrać za pierwszym razem? Nie martw się – pediatra podejmie z Tobą aż 3 próby kontaktu w wyznaczonym terminie.

Artykuł sponsorowany.