Odkurzacz automatyczny do 4000 zł – TOP 3 polecane modele

Odkurzacz automatyczny to jeden z najwygodniejszych sposobów o zadbanie o porządek w domu! Koniec z szorowaniem podłogi, rozwijaniem kabli odkurzacza i pieczołowitym czyszczeniem przestrzeni pod meblami. Najnowocześniejsze roboty sprzątające wymagają minimalnej ingerencji użytkownika. Dlatego wybierając zaawansowany model takiego urządzenia możemy przeznaczyć czas na zdecydowanie bardziej przyjemne czynności niż odkurzanie! Jaki model wybrać? Zakładając budżet 4000 zł możemy sięgnąć po dopracowane, innowacyjne rozwiązania od czołowych producentów!

Odkurzacz automatyczny w domu baner

1. Jak wybrać odkurzacz automatyczny?

Jeszcze kilka lat temu, gdy roboty sprzątające były nowością, wymagały one sporego zaangażowania użytkownika na każdym etapie sprzątania. Dzisiaj to już przeszłość – nowoczesne sprzęty z wieloma czynnościami doskonale radzą sobie bez asysty. Same nawet pamiętają o tym, by uruchomić odkurzanie w określonym pomieszczeniu! To duże ułatwienie i brak konieczności pamiętania o regularnym sprzątaniu – odkurzacze bez problemu mogą nas w tym wyręczyć.

Jak jednak wybrać najlepszy model? Na rynku pojawiło się sporo możliwości. Roboty sprzątające znajdziemy w ofercie takich marek, jak iRobot, Tefal, Xiaomi, Roborock. Każda marka proponuje kilka sprzętów, różniących się stopniem zaawansowania, a co za tym idzie – ceną. Dlatego dobrze uważnie czytać specyfikacje techniczne, by wiedzieć, na co właściwie się decydujemy. Które aspekty mają znaczenie? Lista najważniejszych z nich obejmuje:

  • czas ładowania i automatyczny powrót do bazy;
  • możliwość programowania cykli sprzątania;
  • system czujników, w które wyposażony jest robot;
  • wygodne sterowanie dzięki komendom głosowym lub aplikacji;
  • precyzyjny system odkurzania;
  • dodatkową opcję mycia na mokro lub współpracę z robotem mopującym;
  • generowany hałas.

Mając świadomość, jak czytać opisy produktów, pora przejść do polecanych odkurzaczy. Budżet 4000 zł jest na tyle wysoki, że pozwala sięgnąć po popularne propozycje, które są doskonałymi przykładami najnowszych rozwiązań w tym segmencie.

2. Odkurzacz automatyczny do 4000 zł – polecane modele

Które odkurzacze sprawią, że dom będzie sprzątał się sam? Oto kilka propozycji, które pozwolą znacznie nas wyręczyć w dbaniu o ład w otaczającej nas przestrzeni.

  • iROBOT Roomba j7+ (j755840) – model wyposażony w stację Clean Base, do której odkurzacz sam opróżnia zbiornik na kurz. Naszym zadaniem jest tylko wymiana specjalnych worków raz na 60 dni. Sprzęt automatycznie współpracuje z robotem mopującym Braava jet m6, ma system wykrywania brudu i koncentracji pracy w miejscach, które najbardziej potrzebują odkurzania. Robot poznaje nasze nawyki i na ich podstawie tworzy spersonalizowane harmonogramy sprzątania. Można nim sterować za pomocą komend głosowych i aplikacji.
  • ROBOROCK S7 Max V Czarny – ten robot nie tylko odkurza, ale również myje podłogi 0 i to w trakcie tego samego cyklu sprzątania. Gdy urządzenie napotka na dywan, mop jest automatycznie unoszony i zaczyna swoją pracę dopiero po przemieszczeniu się sprzętu na twardą nawierzchnię. Wbudowana kamera pozwala na podgląd tego, co dzieje się wokół. To także klucz do starannego omijania przeszkód. Dzięki algorytmom sztucznej inteligencji odkurzacz uczy się, jakie obiekty może napotkać na swojej drodze i które z nich powinien omijać.

– TEFAL X-plorer S75 RG8597WH Animal Allergy – urządzenie wyposażone w system automatycznego opróżniania zbiornika na kurz. Po każdej sesji zajmuje to zaledwie 20 sekund! Worki powinny być opróżniane raz na 60 dni – nie musimy więc sami mocno angażować się w utrzymanie porządku. Oprócz odkurzania, urządzenie może też mopować, korzystając z jednego z trzech poziomów intensywności dozowania wody. Bez problemu ustawimy strefy bez mopowania lub odkurzania – na przykład w pokoju dziecięcym. Sprzętem łatwo można sterować za pomocą aplikacji.

Odkurzacze automatyczne w sklepie MediaMarkt to rozbudowana kategoria. Przed zakupem warto zapoznać się też z opiniami innych użytkowników.

Materiał partnera.