„Kamienie na szaniec” audiobook – dlaczego warto słuchać książki Aleksandra Kamińskiego

Jest wiele lektur szkolnych, których czytanie jest jedynie przykrym obowiązkiem. „Kamienie na szaniec” na pewno do nich nie należą. Ta pozycja to nie tylko emocjonująca historia grupy przyjaciół, którzy zmagają się z trudami życia podczas II Wojny Światowej. To także opowieść o honorze, dojrzewaniu, miłości i przyjaźni młodych ludzi, którzy zmuszeni są radzić sobie z funkcjonowaniem w tak okrutnych czasach. Jeśli chcesz zapoznać się z zarysem tej trudnej, ale wspaniałej powieści oraz zgłębić zagadnienia dotyczące audiobooków, zapraszamy do lektury.

Dziewczynka uczy się przy laptopie

1. „Kamienie na szaniec” audiobook – krótki opis wybitnej książki Aleksandra Kamińskiego

„Jedną z najbardziej przerażających i fascynujących zarazem cech oblicza świata jest jego nieprzewidywalność” – te słowa Grzegorza Kramarza wspaniale opisują rzeczywistość, w której przyszło żyć Alkowi, Zośce, Rudemu i ich przyjaciołom – postaciom lektury klas 7-8. Trudy wojny, młodociana miłość, nierozerwalnie silna przyjaźń, walka z okupantem, marzenia o wolnej Polsce i codzienne tragedie związane z walką o lepsze jutro to zagadnienia, które Kamiński poruszył bardzo dogłębnie.

Początek swej opowieści nie bez powodu umieścił wiosną. Jest to w końcu czas rozkwitu, dojrzewania, rozpoczęcia nowego życia przez bohaterów tej tragicznej historii. Nadchodzące po niej lato przynosi Zośce, Rudemu i Alkowi oraz innym harcerzom nowe nadzieje, i pełne aspiracji plany na przyszłość. Jednak, tak jak w przyrodzie, tak i w powieści, zmiana lata w jesień oznacza stopniowe obumieranie. Dotyczy ono nie tylko przyrody, ale również młodości, beztroski i szczęścia.

Dla bohaterów historii bowiem, oznacza ona równie symboliczny czas powolnego umierania. Prawdziwa, nieuchronna jesień ich życia zaczyna się we wrześniu 1939 roku. To właśnie wtedy młodzi harcerze zmuszeni są stawić czoła wojnie. I to właśnie ich losy śledzimy słuchając audiobooka nagranego na podstawie treści napisanej przez Kamińskiego.

2. Lektura z opracowaniem – opinie na temat rozszerzonego wydania książki „Kamienie na szaniec” audiobook

Audiobook „Kamienie na szaniec” dostępny jest w dwóch wersjach. Wydawcą obydwu jest wydawnictwo Aleksandria. To właśnie ono odpowiada za wybitną wersję powieści w wykonaniu Jerzego Zelnika. Jeśli więc poszukujesz audiobooka czytanego przez tego wybitnego aktora, możesz zamówić i pobrać go w dobrych księgarniach internetowych, takich jak na przykład Audioteka.

Jeżeli natomiast zastanawiasz się, którą wersję wybrać – tradycyjną czy tę, która występuje w zestawie z opracowaniem, postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. Egzemplarz z opracowaniem pozwala nieco bardziej zrozumieć przekaz opowieści. Podaje słuchaczowi wiele konkretnych informacji. Opracowanie zawiera bowiem opis życia pisarza oraz historię jego dzieła, streszczenie lektury, plan wydarzeń powieści, wyodrębnia motywy, występujące w opowieści, dokładnie i skrupulatnie omawia problematykę utworu. Podaje szczegółową charakterystykę postaci i wszelkie informacje, dotyczące samego dzieła.

Dzięki opracowaniu otrzymasz wskazówki na temat czasu i miejsca akcji a nawet genezy samej powieści. Jeśli więc zależy Ci na szczegółowym i dogłębnym zapoznaniu się z treścią utworu, zachęcamy do kupna audiobooka 2 “Kamienie na szaniec audiobook cz 2”, czyli tego, który występuje w wersji rozszerzonej. Trwa on 7 godzin 15 minut. Wersja podstawowa natomiast 6 godzin i 4 minuty. Kupując wersję z opracowaniem, otrzymujesz więc ponad godzinę i 11 minut dodatkowej treści, która przydać się może nie tylko w szkole.

3. Próbka produktu danego autora – posłuchaj fragmentów zanim pobierzesz całość

Zdarzyło Ci się, że audiobook czytany był przez lektora, który nie trafia w Twój gust? Nawet najlepszy aktor nie zawsze umie sprostać oczekiwaniom wszystkich słuchaczy. Jeśli obawiasz się, że będzie tak w Twoim przypadku, mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Na stronie Audioteka posłuchać możesz całkowicie za darmo rozległego fragmentu audiobooka.

W wersji podstawowej, otrzymasz aż 36 pierwszych minut za free. W wersji rozszerzonej o opracowanie będą to aż 44 minuty. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz przesłuchać nagranie i sprawdzić, czy spodoba Ci się oferowana w księgarni wersja. Po ponad pół godzinie słuchania na pewno zyskasz wiedzę na temat tego, czy warto zdecydować się na zakup audiobooka czy nie.

4. Słuchanie za darmo – korzystaj z legalnych źródeł

Na wielu portalach internetowych znaleźć można ebooki i pliki w wersji audio dostępne do ściągnięcia bez dodatkowych opłat. Pamiętaj, że jest to nie tylko nielegalne, ale i nieetyczne. Mp3 lub ebook ściągnięty z tych portali pozostawia wydawnictwa i autorów dzieł bez dochodów. Pamiętaj, aby korzystać w pełni bezpiecznie z audiobooków, korzystaj z legalnych źródeł.

Materiał partnera.