Jesień

Kolorowanki jesień – jeż, grzyby, liście, strach na wróble i wiele innych motywów kojarzących się z jesienią. Kolorowanki do wydruku Jesień to znakomity pomysł na spędzenie deszczowego popołudnia dla wszystkich dzieci.

Jesień Kolorowanka jesieńKolorowankaJesień kolorowanka
Jesienna kolorowankaJesienna kolorowankaMalowankaJesienne kolorowanki
Jeż kolorowankaJesień kolowankaJesienna kolorowanka Kolorowanka jesień
Kolorowanka do drukujesienne liścieDarmowa kolorowanka jesieńJesień malowanka
Strach na wróbleKolorowanka ze strachem na wróbleMalowanki do wydrukowaniaŻołedzie
DyniaMalowankiJesienn krajobrazKolorowanka z jeżem
Jesienny krajobrazJesienne kolorowankiKolorowanka z wiewiórkąMalowanki jesienne


Quiz dla dzieci – kolorowanki jesienne:

 1. W jakim miesiącu zaczyna się jesień?
 2. Jak nazywa się amerykańskie święto, w którym ludzie przebierają się za duchy i potwory?
 3. Jak nazywają się rośliny składające się zazwyczaj z kapelusza i nóżki, które rosną obficie jesienią i robi się z nich wiele potraw?
 4. Jak nazywają się cztery podstawowe pory roku?
 5. Jak nazywa się święto obchodzone głównie na wsi, gdy świętuje się zakończenie żniw i pracy polowych?

Odpowiedzi na pytania znajdziesz na dole strony.

Malowanki jesienne – ciekawostki:

 • Dzieci urodzone jesienią maja największe szanse dożyć 100 lat i więcej. Nie przejmuj się jednak jeśli urodziłeś się w innej porze roku, Ty też masz szansę tak długo żyć:)
 • Liście na jesień zmieniają kolor ponieważ zielony barwnik liści powstaje w wyniku działania promieni słonecznych. Gdy nadchodzi zima słońce świeci krócej i powstaje go dużo mniej. Wtedy główną rolę w ustalaniu barwy liścia odgrywają inne barwniki jak np.: żółte czy pomarańczowe. Kolorowanki z liśćmi możesz, więc malować na wiele różnych kolorów.
 • Ptaki odlatują z Polski jesienią ponieważ zaczynają mieć problemy ze zdobywaniem pokarmu. Np. owady którymi żywi się wiele ptaków na czas zimy ukrywa się do kryjówek. Kończą się także nasiona i owoce. Dlatego bardzo istotne jest dokarmianie tych ptaków które pozostają w Polsce na zimę.
 • Ludzie żyjący w okolicy równika nie doświadczają jesieni. Jest tak ponieważ słońce pada tam przez cały rok prawie pod takim samym kontem. Sprawia to, że jest tam ciągle gorąco. Dzień z kolei przez cały rok trwa tyle samo – 12 godzin.
 • Szweccy naukowcy udowodnili, że jesienią kobietom wypada z głowy najwięcej włosów.
 • Według niektórych przesądów łapanie liści jesienią przynosi szczęście. Każdy złapany liść ma przynieść powodzenie w jednym nadchodzącym miesiącu.
FAJNE UBRANIA DZIECIĘCE
Odzież dziewczęcaOdzież dziecięca DoraOdzież FrozenUbrania Monster HighOdzież Myszka MinnieOdzież Świnka PeppaOdzież dziecięca ViolettaUbrania chłopięceOdzież AutaOdzież FC BarcelonaOdzież Myszka MikiUbrania dziecięce SpidermanOdzież dla dzieci SpongebobUbrania Star Wars

Kolorowanki do wydruku dla dzieci z serii jesienne krajobrazy: deszcz, strach na wróble, jeż, liście, dzieci, wiatr. Pokoloruj obrazki związane z jesienią w Twoje ulubione kolory. Uruchom swoją wyobraźnię i pokaż, że jesień wcale nie musi być szara. Wszystkie kolorowanki wydrukujesz za darmo na każdej domowej drukarce.

Rozwiązanie zagadek – malowanki jesień:

 1. Wrzesień.
 2. Halloween.
 3. Grzyby.
 4. Wiosna, lato, jesień i zima.
 5. Dożynki.

admin